Van Kurubaş yolu tehlike saçıyor

Van – Hakkari Karayolu Kurubaş mahalle girişi yoğun trafik nedeni ile kazalara davetiye çıkarıyor.

Van Kurubaş yolu tehlike saçıyor

VANEKSPRES HABER MERKEZİ - VAN

VanHaber
- Van Edremit İlçesi Kurubaş mahallesi Ana yol ve mahalle girişinin birleştiği yerde herhangi bir kavşağın, üstgeçidin, trafik ışığının olmaması vatandaş ve sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Kurubaş mahallesinde karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar üst geçit olmadığı için sık sık kazaların meydana geldiğini ve yolda her gün ölüm tehlikesi yaşayarak karşıya geçtiklerini belirtiler.

Her gün kaza korkusu yaşayarak karşıdan karşıya geçtiğini ifade eden Sati Güler "Üst geçit olmaması nedeniyle bu yolda her yıl onlarca kaza meydana geliyor.

DAHA KAÇ KİŞİNİN ÖLMESİ GEREK

En son kaza iki gün önce meydana geldi. Nafiye Alıcı ismindeki kadın karşıdan karşıya geçmek isterken özel aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.. Bu ölümlere son bulması için bu yola acilen yetkililerin çözüm bulmasını bekliyoruz.

Van’ın en işlek caddesi aynı zamanda Hakkari ve İran tarafından gelenler için giriş noktası sürekli kalabalık yol geniş olduğu için yaşlı ve çocuklar karşıdan karşıya geçmek istediklerinde hem kendileri hemde sürücüler için büyük tehlike arz ediyorlar.

Ana yol ile mahalle girişinde herhangi bir ışık veya üst geçit olmamasından yakınan Bayram Kaya ise “Bizler yaşlı insanlarız. Otobüse binmek için ana yolun karşısına geçmeye çalışıyoruz. Çok araç gelip gittiği için koşmak zorunda kalıyoruz. Bir üst geçit ya da trafik ışığı olsa rahat geçeceğiz. Sadece biz değil, öğrenciler de zorluk çekiyor.  Araçlar çok hızlı geçiyor. Hem yayalar hem de sürücüler şikâyetçi” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 01:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER