CHP il başkanı Kurukçu: Kılıçdaroğlu Yanlız Değildir

CHP Van il Başkanı Mehmet Kurukçu, Bugüne Kadar Yaşanmış, Baskı, Saldırı ve Tehditlerden korkmadık korkmayacağız dedi.

CHP il başkanı Kurukçu: Kılıçdaroğlu Yanlız Değildir

VanEkspres - CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu yaptığı  açıklamada; “CHP Van İl ve İlçe Örgütleri olarak Sayın Genel Başkanımıza sosyal medya üzerinden yapılan saldırıyı ve tehditleri şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Bu yaşanan elim olay bir güç gösterisi olmayıp açık şekilde ülkemizin yönetim biçimini gözler önüne koymuştur. Ülkemizde mevcut yönetim boşluğunun bir sonucu ve devlet otoritesinin bitikliği gözler önüne bir kez daha serilmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yetkili makamlarının bu olaylar karşısında sessizliğini koruyor olması ve adli işlemlerin halen başlatılmamış olması kan dondurucu ve hukuk devleti anlayışından uzaklığın göstergesidir.

Bugüne kadar yaşanmış, baskılardan da, saldırılardan da ve tehditlerden de korkmadık ve korkmayacağız. Ülkemizin adaletsizliğe teslimini kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Muhalefet edenlerin baskı ve tehditle susturulmaya çalışılması beyhude bir çaba olup sonuçsuz kalmaya devam edecektir.
Cumhuriyet Halk Partisinin savaş meydanlarında kurulan bir parti olduğunu hatırlatarak adalet ve demokrasi mücadelesinden asla geri adım atmayacağımızı belirtiriz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER