banner97

Van'da Coronavirüs Vaka sayısı arttı, 112 Acil hattı kilitlendi

Van'da 112 Acil Komuta Merkezi ihbar hattı kilitlendi. Vatandaşların tepkisi üzerine valilik açıklama yapmak zorunda kaldı.

Van'da Coronavirüs Vaka sayısı arttı, 112 Acil hattı kilitlendi

Van'da sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşların 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri ancak hastaneye gitmek yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlendi.

Yüksekova Haber Portalı'na ulaşan bir vatandaş, çocuğunun biraz çamaşır suyu yuttuğunu ve anne babası olarak telaşlanıp 112'yi aradıklarını ancak 4 saat boyunca 112'ye ulaşamadıklarını söyledi. Van'da benzer şikayetlerin çoğalmasının ardından Van Valiliği tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşlarımızın 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri, ancak hastaneye gitmek yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlenmiştir. Bu amaçla yoğun bir şekilde arayıp asılsız ihbarda bulunan vatandaşlarımızdan dolayı 112 Acil Komuta Merkezi ihbar hattımız kilitlenmiş durumdadır. Bundan dolayı merkezimize ulaşmak zorunda olan acil tıbbi desteğe ihtiyacı bulunan vatandaşlarımız, 112 Acil Komuta Merkezine ulaşamadığı için ambulans sevki yapılamamakta ve hastalarımız hastaneye sevk edilemediği için mağdur olmaktadır."

Hayati önem arz eden bu konuda asılsız ihbarlarda bulunarak sistemi kötüye kullanan vatandaşların uyarıldığı açıklamada, başkalarının sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkının gasp edilmemesinin insani bir tutum olduğu vurgulandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan
serkan - 1 yıl Önce

vanlılar beni yine şaşırtmadı güney dogunun en cahil ve sorumsuz insanları vanlılar virüs var taziye cadırı kuruyorlar virüs var akraba ziyareti yapıp ziyafet verip birbirlerine virüs bulaştırıyorlar gerçekten vanlıları ben böyle bilmezdim çok sorumsuz ve cahil çıktılar

Erdal
Erdal - 1 yıl Önce

Cahilliğin , aymazlığın pik yaptığı bir yer olduk. Allah akıl fikir versin.

Bêkesim...
Bêkesim... - 1 yıl Önce

Kul hakkiymiş, wanlilar ne anlamiş kul hakkindan,tum dertleri kisa yoldan zengin olmak,kural tanimiyan,dunya da en mok korna çalan bir toplum, sabirsiz bir kişilikleri var.saygisizlik haf safhada..daha ne sayalim..112 yi de bu şekilde kullanmak da bunlara mahsus..bu tam şerefsizliktir,adiliktir,bunlarin tespit edeceksin ve en agir para cezasını vereceksin..çünkü parayı çok seviyorlar..

alaattin
alaattin @Bêkesim... - 1 yıl Önce

hakım varsa haram zıkkım olsun

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Değerli arkadaşlar. Bu nasıl yorumlar Allah aşkına sorumsuz olan insan sayısı belki bini geçmez ama Van in nüfusu 1 milyonu aşkın. Hakarete varan yorumları yapmayın. Evet bu sorumsuz aymazlar yüzünden vanın ismi kirletiliyor. Şunu da unutmayalım nigdede karsta istanbulda abtepte vb. Bolu vakalarin daha acaibi var.

Sari
Sari @Ali - 1 yıl Önce

Hepsi aynı kusura bakmayında

Halis Hakan
Halis Hakan - 1 yıl Önce

Bu İnsani dışıdır sağlıkla dalga olamaz kul hakkına girer yapmayın bunlar tespit edip ceza verilmeli

SIRADAKİ HABER