Vişad Temsilcisi Gazetemiz Serhat'a Konuştu

Bişkin, Serhat'a KonuştuVan iş adamların derneği Antalya Temsilcisi ve Van vakfı yönetim kurulu üyesi Alper Bişkin Serhat Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

Vişad Temsilcisi Gazetemiz Serhat'a Konuştu

Antalya’da bulunan Vanlı iş adamları olarak çok önemli işlere imza atan Bişkin ve arkadaşları Van’ı da hiçbir zaman unutmuyor. Van denilince tüylerinin diken diken olduğunu ve gözlerinin dolduğunu belirten Bişkin, Van’a yatırım yapma noktasında her zaman hazır olduklarını vurguladı. 

Van iş adamların derneği Antalya Temsilcisi ve Van vakfı yönetim kurulu üyesi Alper Bişkin Serhat Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Antalya’da bulunan Vanlı iş adamları olarak çok önemli işlere imza atan Bişkin ve arkadaşları Van’ı da hiçbir zaman unutmuyor. Van denilince tüylerinin diken diken olduğunu ve gözlerinin dolduğunu belirten Bişkin, Van’a yatırım yapma noktasında her zaman hazır olduklarını vurguladı.

Özelikle son 1.5 yılda çok önemli bir yol kattetiklerine dikkat çeken Bişkin, “Biz Vanlı İşadamları olarak şubeleşme ve teşkilatlanma noktasında çok önemli adımlar attık.  Van ile ilgili bulunan bütün organizasyonlarda biz hep en önlerde yer aldık. Bizler Van’da doğduk Van’da büyüdük Van için çalışmak zorundayız. Vanlı iş adamları olarak daha çok insana ulaşmak için çabalıyoruz. Bugün MÜSİAD neyse biz de aynı yolda ilerlemek istiyoruz. Gerekirse milletvekillerimizi, Belediye başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı ve belediye meclis üyelerini biz kendimiz belirleyip kendimiz seçeceğiz.

 

Biz bu noktada çok kararlıyız. Bu doğrultuda İstanbul’da birkaç yerde yönetim kurulu üyelerimiz birçok belediyeye danışmanlık ve encümenlik görevlerine seçildiler. Biz hedeflerimizi günden güne büyütüyoruz. Tek istediğimiz Vanlı iş adamlarının bize inanıp VİŞAD’ın yanında yer almalarıdır. Fatih Hatunoğlu ve Fevzi Donat Başkanlarımızın desteği ile önemli işler başardık ancak bundan sonra artık görev biz Vanlı iş adamlarına kalıyor” dedi.

Yüreği Van için atan insanlarla birlikte olmak istiyoruz

VİŞAD Antalya temsilciliklerinin yaklaşık 4 ay önce açıldığını belirten Bişkin, “Biz şuanda Antalya’da 6 arkadaşımızla bu yola başladık. Biz bu yolda Vanlı iş adamlarını seçerken de çok dikkatli davranıyoruz. Bizimle yürüyecek arkadaşlar, Van denilince kalbi yüreği Van için atacak insanlar olması gerekiyor. Böyle insanlar olmalıdır ki pes etmesinler sonuna kadar Van için mücadele edebilelim. Biz, Büyük şehirlerdeki iş adamlarını Antalya’da ağırlayıp sonra onları Van’a davet ediyoruz. Van’a yatırım yapmaları noktasında onları teşvik ediyoruz.” Dedi. 

1 Haziran’da çok önemli katkı sağladık

1 Haziran tarihi Van kahvaltısında çok büyük katkıları olan VİŞAD’ın Antalya temsilcisi Alper Bişkin, temel amaçlarının Antalya’da bulunan Vanlıları tek çatı altında toplamak olduğunu sözlerine ekledi. Bişkin, Van’dan Antalya’ya gelen başta öğrencilere burs imkanı olmak üzere birçok girişimde bulunduklarını belirterek istihdam noktasında da ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

Van Tanıtım Günleri yapmayı düşünüyor musunuz?

Van İş adamları ve Van Vakfı arasında bir nevi köprü görevini de üstlenmiş bulunmaktayım. Van iş adamları derneği Antalya temsilciliğimin dışında ayrıca Van Vakfı yönetim kurulu üyesiyim. Hepimiz Van için çabalıyoruz. Van tanıtım günleri projemiz var. Tanıtım gündemimizde, Antalya dışında İstanbul feshanede yapmayı planlıyoruz. Dosyayı Valiliğe sunduk, maddiyat konusunda Vanlı iş adamlarımızın karşılayacağı bir tanıtım söz konusudur.

Vanlıları – Antalya’ya Antalyalıları da Van’da ağırlamayı düşünüyoruz…

VİŞAD olarak yine Van’a yatırım bağlamında  VİŞAD bünyesinde kurulan VİA ( Van İş adamları) GROUP’u kurduk, burdada Van’a ne yapılabilir, gibi fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Amaç yatırımı buradan büyütüp daha büyük bir yatırımla Van’a geri dönmek, Fettah Tamince’nin Van için büyük bir projesi söz konusudur. Bizde kendi imkanlarımızla kooparatifleşme yoluyla bu işi daha ileriye götürmeyi düşünmekteyiz, Ar-Ge çalışmaları, Van’a kalıcı iş getirebilecek sahaların peşindeyiz, çivi çakalım da vana bugün değil yarın olsun, biz temeli sağlam atalım da yönetim kurulunda aldığımız ilk karar budur.

Son olarak ne söylemek ister siniz ?

Ben mutluyum, VİŞAD ile belli bir yerdeyiz, bizim ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz bize gelsinler, destek amaçlı maddi manevi bize ne düşüyorsa Van varsa işin içinde Antalya’da Van için yapıyorum yapmaya devam edeceğim.  Serhat Gazetesi’ni Antalya’da ağırlamak bizleri mutlu etmiştir. Serhat gazetes’ine yayın hayatında başarılar dilerim.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER