banner97

Van koronavirüs vakalarıyla ilgili son bilgileri paylaştı

Van Valiliği şehirdeki koronavirüs vakalarıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu.

Van koronavirüs vakalarıyla ilgili son bilgileri paylaştı

VanHaber - Van Valiliğinden yapılan açıklamada "İlimizde koronavirüs (Covid-19) nedeniyle vefat edenlerin sayısı 10’a yükseldi. Ayrıca yasak olmasına rağmen taziye kuran bir kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Van’da koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında yasak olmasına ve yapılan uyarılara rağmen İpekyolu İlçesi Ortanca Mahallesinde Eraygen ailesi tarafından kurulan gizli taziye bağlantılı Covid-19 vaka sayısı 128 oldu.

Ayrıca Ortanca Mahallesinde sorumsuzca kurulan taziyede koronavirüs kapan ve hastanede tedavi gören bir kadın vatandaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen bugün vefat etmiştir.

Vefat eden vatandaşımız Sağlık Bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde toprağa verilmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz.

Tüm uyarılara rağmen Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesinde Gülçek ailesi tarafından yine evde gizli taziye kurulmuştur.

Bundan dolayı Eminpaşa Mahallesindeki taziye ile bağlantılı vaka sayısı da her geçen gün artarak 35’e yükselmiştir.

Yasak olmasına ve tüm uyarılara rağmen taziye kuran M. Gülçek hakkında adli işlem başlatılmış, ayrıca idari para cezası da uygulanmıştır.

Öte yandan Van’daki toplam vaka sayısı yaklaşık 478, taburcu olan hasta sayısı 378 olmuştur.

Tedbir amaçlı karantina altında tutulan toplam sayı yaklaşık 61 bin, şu anda karantinası devam eden kişi sayısı ise yaklaşık 18 bin' denildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 1 yıl Önce

bu gülçek ailesi tüm vanı virüsle yok etmek için yemin etmiş anlaşılan ne sorumsuz c.... bir aile bunlar taziyeniz batsın

Maduriyet
Maduriyet - 1 yıl Önce

Sayin vali haksız hukuksuz yere Büyükşehir Belediyesinden çıkardığınız 306 taşeron işçileri ile ilgili neden bilgi vermiyorsunuz onların ne günahı vardı coluk çocukları perişan ettiniz mahkemeyi kazandıkları halde almadiniz biraz vicdan diyecem ama nerdeeeee sizde vicdan

SIRADAKİ HABER