Van'dan Giresun'a Yardım Eli

Van Berberler ve Kuaförler Odası tarafından temin edilen berber malzemeleri Derelili berberlere teslim edildi.

Van'dan Giresun'a Yardım Eli

VanHaber - Van Berberler ve Kuaförler Odası, 22 Ağustos’ta Dereli ilçesinde meydana gelen sel afetinde tüm malzemelerini kaybeden berberlerin işyerlerini A’den Z’ye yeniden oluşturdu. Sel afeti sonrası Dereli’de faaliyet gösteren 7 berberin koltuğundan aynasına, makasından usturasına tüm malzemeleri karşılayacaklarını taahhüt eden Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç bu taahhütlerini yerine getirdi. Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, Van Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, Giresun Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Ayhan Konar, Dereli Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Hasan Akar ile Giresun Otel ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, berberleri işyerlerinde ziyaret ederek, malzemeleri teslim etti.

Van Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Koç, Van halkının geçmiş olsun dileklerini getirdiklerini belirterek, her iki il arasında köprü oluşturmak istediklerini söyledi. İlçede sel felaketinden zarar gören 7 berber esnafı bulunduğunu ifade eden Koç, “Ne yapabiliriz, diye düşündük. 7 berber esnafımızın dükkanlarını yeniden düzenleme kararı aldık. İhtiyaç duyulan tüm malzemeyi bizler tedarik edeceğiz” dedi.

Giresun Berber, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Konar ise Koç Derelili berberler adına teşekkür plaketi takdim ederek, teşekkürlerini iletti. Kurulan köprü ile Van ile Giresun Berber ve Kuaförler Odası’nın artık kardeş oda olduğunu belirten Konar, “Giresun’da yaşanan sel afet sonrası berber esnafının yanında saf tutarak, tarağından makasına, usturasından fırçasına tüm malzemelerini temin eden Van Berberler ve Kuaförler Odası’na minnettarız. Vanlı meslektaşlarımızı kutluyoruz. Bu saatten sonra Van’ın yeri bizim gönlümüzde çok farklı olacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER