banner97

Van'daki O mahalleler karantinaya alındı

Tuşba ilçesine bağlı Gendelova, Kozluca, yanlızağaç, Mahalleleri karantinaya alındı.

Van'daki O mahalleler karantinaya alındı

VanHaber - Van'ın Tuşba ilçesine bağlı Gendelova Mahallesi'nde 4 kişide koronavirüs (Kovid-19) görülmesinin ardından 5 ayrı mahalle karantinaya alındı.

2 gün önce aynı aileden 4 kişi rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan kişilerin testi pozitif çıkınca, bu kişilerle temas kuran kişilere de test yapıldı.  Ardından mahalle karantinaya alınarak giriş çıkışlara kapatıldı. Jandarma ekipleri köy girişinde kontrol noktası kurdu.

Taziye çadırının kurulduğu mahallede corona virüsünden ilk ölüm!

Van'ın İpekyolu ilçesinde taziye çadırının kurulduğu mahallede corona virüsünden ilk ölüm yaşandı. Kentte corona nedeniyle ölenlerin sayısı 10'a yükseldi.

Bayram'dan önce Van'da açıklanan son rakamlara göre vaka ve ölüm dağılım sayısı ise şöyle: “İpekyolu 184 vaka, 2 ölüm, Başkale 58 vaka, Edremit 56 vaka ve 2 ölüm, Tuşba 51 vaka ve 2 ölüm, Gürpınar 26 vaka, Erciş 23 vaka ve 2 ölüm, Çaldıran 14 vaka, Saray 12 vaka, Gevaş 10 vaka, Muradiye 5 vaka, Çatak 4 vaka, Özalp 3 vaka ve Bahçesaray 2 vaka ve bir ölüm.” olarak açıklanmıştı.

Son olarak, Tuşba ilçesi Gendelova Mahallesi'nde 4 kişide daha koronavirüse rastlanmış oldu.İl geneli çok sayıda mahalle ise hala karantina altında tutuluyor.

Edinilen bilgiye göre ayrıca Gedelova köyü 17 gün karantina uygulanacağı bildirilken, diğer köylerde karantina süresi 7 gün olarak belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER