Vali Duyurdu: Van'da Sınır Kapıları Açılıyor

Van Valisi Bilmez duyurdu! Kapıköy sınırı yaya geçişlerine açılıyor! Van Valisi Mehmet Emin Bilmez Van ile İran arasındaki Kapıköy Sınır Kapısının gelecek hafta yaya geçişlerine açılacağını duyurdu.

Vali Duyurdu: Van'da Sınır Kapıları Açılıyor

VanHaber - Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, gelecek hafta Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı'nı tekrar yaya geçişlerine açacaklarını, kente gelen turistlerin ulaşımlarını yeni aldıkları araçlarla sağlayacaklarını söyledi.

Bilmez, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ile Belediyenin kentin birçok noktasında yürüttüğü yol yapım, yenileme, kaldırım, ışıklandırma ile Hüsrevpaşa Külliyesi'ndeki çalışmalarını inceledi, ilgililerden bilgi aldı.

Vatandaşlarla da sohbet ederek taleplerini dinleyen Bilmez, kaldırımı işgal eden esnafı uyardı.

Bilmez, gazetecilere, göreve başladıklarında Van'ın sorunlarıyla ilgili yaptıkları anket sonucu, en büyük problemin ulaşım olduğunu tespit ettiklerini söyledi. 

İşsizlikten bile daha önde bir ulaşım problemiyle karşı karşıya olduklarını görünce hemen çalışmalara başladıklarını anlatan Bilmez, "Trafik sıkışıklığını rahatlatabilecek projelere başladık. Bugün milletvekilimizle çalışma yapılan bölgeleri gezdik. Hem yıpranan kaldırımlar ve yollarımız yenileniyor hem de prestij caddeler oluşturuluyor. İnşallah hem altyapı anlamında hem de araç anlamında orta vadede ciddi bir rahatlığa ulaşacağız." diye konuştu.

Kapıköy Gümrük Kapısı yaya geçişlerine açılıyor

Gelecek hafta Kapıköy Gümrük Kapısı'nı tekrar yaya geçişine açacaklarını belirten Bilmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gümrük kapısı ile merkez arasında, yeni aldığımız araçlarla turistleri taşıyacağız. Kentimize gelen yabancıları artık simsarcıların eline bırakmayacağız. Onları şehir merkezinden alıp kapıya götüreceğiz, kapıdan alıp şehir merkezine getireceğiz. Şehir merkezinde belli bir güzergahta onları indireceğiz ve bunun içinde çok cüzi bir ücret alacağız. İran tarafında ciddi bir inşaat ve modernleşme var. Şu anda yük taşımacılığı demir yolu üzerinden sağlanıyor. Yaya geçişini açacağız ama İran tarafının kendi inşaat kısmını bitirmesi lazım."

Milletvekili Arvas ise Van'a yakışacak güzel çalışmaların yürütüldüğünü, esnaf ve vatandaşların da bu çalışmalardan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. 

Kent için en iyi hizmetleri yapmanın gayretinde olduklarını vurgulayan Arvas, "Samimiyet, inanç ve azimle Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetinde şehrimizin güzelleşmesi, kalkınması, turizmi, ekonomisi, tarımı ve yatırımlarıyla ilgili elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz." dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van lı
Van lı - 10 ay Önce

HALK HAYKIRIYOR KAPILAR AÇILMASIN DİYE, HANİ HALK KENDİ KENDİNİ YÖNEYİYORDU. 3-5 TANE ESNAF PARA KAZANACAK DİYE BU EZİYETİ NEDEN HALKA REVA GÖRÜYORSUNUZ. SİZE YALAKALIK YAPAN ESNAFI Bİ DENETLEYİN ZATEN İŞÇİSİNDEN ÇALDIKLARI ONLARA YETMEZMİ, GERÇİ YETMEZ BU MEMLEKETTE HALKIN SESİNİ DUYACAK YÖNETİCİ YOK.....

Van
Van - 10 ay Önce

Millet aç işsiz sizin kazan kaynıyor kimseyi düşünmüyorsunuz millet cadde veya kaldırımmı yiyicek bu vanda her işte torpil var önce bunu çözün yıllardır hangi parti miletvekili halkı düşünmüş şimdiye kadar benim belirli bir işim yok zaten torpilimde yok 5 çocuğum var hepside okuyor ev kira hiçbir yan gelirimde yok önce bunlara bir çare bulun öyle herşey güllü gülistanlık gibi göstermeyin çok saçma oluyor ben son 5 yılda 50 defa işkura başvurdum bir defa bile çıkmadı çünkü torpilim yok benim bildiğim insanlar var her sene çalışıyorlar dayıları sağ olsun YARABBİM Böyle torpil yapanları diğer insanların hakkına girenleri sana havale ediyorum.yaşam sadece bu dünyada yok diğer dünyada ben bunlardan hakkımı istiyorum ve bunuda yüce ALLAHA C C Bırakıyorum hakkımı asla ve asla helal etmiyorum.bu torpilcilerin yüzünden o kadar sıkıntı çektimki bunu bir yüce ALLAH Bilir birde ben 2 yıldır iş arıyorum yok belediyede o kadar işe yaramayan işi bilmeyenler varki torpilden dolayı işe alınmışlar.

metin eryasar
metin eryasar - 10 ay Önce

herkes kendıne dıkkat ederse maskesını takarsa hıc bıseyde olmaz ne yanı vurus var dıye başimızı kumamı gomelım maske maske bu kadar basıt otel esnafı kan ağlıyor tabı tuzu kuru olanlar burda atar tutarlar bıde esnafın halını bı bılsenız ruslar gelıyor avrupalılar gelıyor neden ıranlı gelmesın sankı ruslarlan avrupalılarda vurus yok değılmı valı beyı tebrık ve teşekur edıyoruz esnafı ve vanı duşunduğu icın

SIRADAKİ HABER