Tuşba Belediyesini Erdoğan Açacak

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Tuşba Belediyesini Erdoğan Açacak

VanHaber - yeni hizmet binasını tanıtmak amacıyla kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Akman,  İlçemizin estetiğine değer katacak olan ve kullanım yönünden akıllı bina olma özelliği taşıyan hizmet binamızda; hizmet birimleri, çalışma ofisleri, meclis salonu, yemekhane, mescit ve sığınak bulunmaktadır” dedi.

Akman, Belediyemiz Tuşba’nın ilk kent meydanı olma özelliği taşımaktadır. Büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan hizmet binamızın ortalama olarak 40 yıllık ihtiyacı karşılayabileceği öngörülüyor. Selçuklu mimarisinden esinlenerek tasarlanmış olan binamız, bu yönüyle Van’ın ilk Selçuklu mimarisi tarzında yapılan kurumu oldu” ifadelerini kullandı.

Tuşba Belediyesi yeni hizmet binasının 31 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Van ziyareti sırasında açılışının yapılacağını vurgulayan Akman, yeni hizmet binasının Van’a ve Van halkına hayırlı olmasını diledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlıı
vanlıı - 1 ay Önce

erdoğan açsın ilk secimde HDP orda oturacak 2023 kayyumlara sonnn hak hukuk adalet HDP siyasetcilere bir an önce ÖZGÜRLÜK...

vanlıı
vanlıı - 1 ay Önce

ilk secimde HDP alacak selehatin demirtaş gelecekk kayyumlara hayırr hak hukuk adalet

başkale
başkale - 1 ay Önce

hırsız hırsızı çok severrr

SIRADAKİ HABER