Söz Sırası Sürgünden Dönen Kürtlerde

12 Eylül faşist darbesiyle, sadece ve sadece düşüncelerinden, kimliklerinden ve dillerinden dolayı Avrupa ülkelerinde yaşamaya mecbur bırakılan kuzeyi Kürtler geri dönüyor.

Söz Sırası Sürgünden Dönen Kürtlerde

VANEKSPRES HABER MERKEZİ - VAN 
 

Kimisi 20 kimisi 30 ve kimileri ise bu sürelerden çok daha fazla kaldıkları Avrupa ülkelerinden geri dönmeye başladılar.

Geri dönüşün bir merkezi de Van  oldu.

20 yıl öncesinde yazdıklarından, konuştuklarından dolayı yaşadığı topraklar hüzünlü bir veda yapan Gazeteci yazar Günay Aslan'in Van'a gelişinde sonra bu kez de 34 yıl önce yağmurlu bir gecede Van coğrafyasına el sallayan KNK yürütme konseyi üyesi Rojan Hazım döndü.

Her iki Kürt aydın memleketlerine döner dönmez yaşadıklarını, anılarını, sevinç ve hüzünlerini yıllar öncesinde bırakıp gittikleri Coğrafya insanla paylaşmaya karar verdiler.

30 yılı aşkın bir yaşama sığdırılan antolojinin konu alındığı panel 09.08.2014 Cumartesi günü saat 17: 00 de yapılacak.

Van Ticaret ve Sanayi odası Erek konferans salonunda yapılacak panelin Moderatörlügünü Van milletvekili Kemal Aktaş yapacak.

KNK yürütme konseyi üyesi aynı zamanda Kürt dil araştırmacısı Rojan Hazım ve Gazeteci Yazar Günay Aslan'ın konuşmacı olarak katılacağı panele ilginin fazla olacağı bekleniyor

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER