Maxmur kampı tamamen boşaltıldı

Maxmur kampı dış ilişkiler sorumlusu Maxmur kampının IŞİD’in eline geçtiğini söyledi.

Maxmur kampı tamamen boşaltıldı

Maxmur kampı sorumlusu Ramazan Bozan kamp sakinlerinin ardından silahlı güçlerin de Maxmur kampını boşalttığını söyledi.

Yüksekova Haber’e açıklamalarda bulunan Maxmur Kampı Dış İlişkiler sorumlusu Ramazan Bozan, Maxmur kentinin tamamen IŞİD’in kontolüne geçmesi nedeniyle alınan karar doğrultusunda kampı boşalttıklarını söyledi.

HPG ve Peşmergenin tamamen Maxmur’dan çekildiğini belirten Polat, “KDP ve YNK güçleri ne yazık ki kendilerine sığınan mültecileri,misafirlerini savunamamıştır. Halkımız tekrar mülteci duruma düşmüştür. Şuanda kamp sakinleri Ranya kentinde kendilerine ayrılan yere doğru gidiyor”dedi.

IŞİD’in henüz tek kurşun sıkmadan Peşmerge ve Maxmur şehri sakinlerinin Maxmur ilçesini boşalttıklarını belirten Bozan, “Bölgenin tamamen IŞİD’in eline geçmesi kampın güvenliğini tehlikeye sokuyordu.” dedi.

Öte yandan Mednuçe televizyonuna açıklamada bulunan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Fatma Adır da, “Birliklerimiz Maxmur’daki halkımızı sağlam tahliye etmek için orada bulundu. Halkımız sağlam bir yere alındıktan sonra birliklerimiz kendi üstlerine döndü” dedi.Yuksekovahaber

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER