Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Gevaş'ta

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün düzenlediği miting için Van'a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Edremit İlçe başkanlığı ve Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan'ı makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Gevaş'ta

Başkan Hakan'ı makamında ziyaret eden Bakan Yılmaz, kısa süre çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Hakan, Gevaş ilçesi ve çözülmesi gereken bazı sorunlar hakkında kendisini bilgilendirerek Bakan Yılmaz'dan destek istedi.

Burada yapılan görüşmenin ardından ilçedeki bir çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, ilçenin tarih ve turizm açısından çok önemli bir yer olduğunu ve daha da gelişmesi için ellerinden gelen desteği sunacaklarını bildirdi. Bakan Yılmaz, dün gerçekleştirilen mitinge gösterdikleri ilgiden dolayı Van halkına teşekkür ederek, daha önce Gevaş'a geldiğinde kullanılamaz durumda olan yolların yenilenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gevaş'ın çok önemli bir turizm merkezi olabileceğini ve dünyada da turizmin çok önemli bir kaynak olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, "Türkiye'de sadece deniz, kum turizmi olsun istemiyoruz. Alternatif turizmlerinde gelişmesini ve farklı bir turizm anlayışının oluşmasını istiyoruz. Tabiat güzellikleri ve geçmişten getirdiği değerleriyle Gevaş önemli bir merkez. Kalkınma Bakanlığı olarak bu tür bölgelere büyük önem veriyor ve destekliyoruz. Daha önce bölgede uyguladığımız 'Cazibe Merkezleri Programı' kapsamında önemli yatırımlara imza attık ve bu çalışmalarımız devam edecek. Daha fazla turizm olsun diye yatırımlarımız sürecek. El birliğiyle, kardeşçe halkımıza hizmet edeceğiz" dedi.

Konuşmasının ardından vatandaşların taleplerini dinleyen Bakan Yılmaz, daha sonra Bitlis'in Tatvan ilçesine hareket etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER