Kadir İnanır: Başka Çaremiz Yok Barışı Mutlaka...

Diyarbakır'da konuşan Sanatçı Kadir İnanır: Başka Çaremiz Yok Barışı Mutlaka Kuracağız dedi.

Kadir İnanır: Başka Çaremiz Yok Barışı Mutlaka...

VanGuncel - Diyarbakır Tabip Odası’nın "Barış, Dostluk ve Demokrasi Ödülü" bu yıl Barış Anneleri ve Kadir İnanır'a verildi.

Diyarbakır Tabip Odası’nın (DTO) 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında 1996 yılından bu yana verdiği “Barış, Dostluk ve Demokrasi Ödülü”ne bu yıl Barış Anneleri ve sanatçı Kadir İnanır layık görüldü.

Açılış konuşmasını yapan DTO Başkanı Mehmet Şerif Demir, “Bölgemizde savaşın daha da tırmandırıldığı içerde ve dışarda yaşanan ekonomik, sosyal ve siyasal krizin ülkenin savaşa sürüklenerek aşılmaya çalışıldığına tanıklık ediyoruz. Savaşa karşı barışı savunmak ihanet ve suç sayılmaktadır. Yaşadığımız olağanüstü olağan dışı süreci de göz önüne aldığımızda 90’lı yılların dehşet verici ortamını aratmayan 2020 Türkiye’sinde ödülümüzün daha da önem kazandığını düşünüyoruz” dedi.

Kürtçe ve Türkçe sunumu yapılan programda, moderatörlüğünü doktor Ali Çerkezoğlu’nun yaptığı panelde, Barış Annesi Raife Özbay ve doktor Zeki Gül konuşmacı olarak katıldı.

İNANIR: CEPHELEŞMEYE SON VERECEĞİZ

Yurt dışında bir programından dolayı ödül törenine katılamayan Kadir İnanır, görüntülü mesaj gönderdi.

İnanır mesajında, “Dünyanın en güzel ülkesi Türkiyemizde, toplumsal beraberliği uzlaşarak güçlendirip, cepheleşmelere son vereceğiz. Mutlulukları yakalamaya yemin ederek, özgürlük ve demokrasiyi inşa edeceğiz. Büyük barışı mutlaka kuracağız, mutlaka. Başka çaremiz yoktur. Uluslararası bir toplantı için yurt dışındayım. Oradaki herkese, Tabip Odası üyelerine bu anlamlı ödül için teşekkür ederim” diye konuştu.

Sahneye davet edilen Barış Anneleri’ne ise ödülü doktor Mahmut Ortakaya verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER