HDP'li Kaya'nın Oğlu O Fotoğrafı Yorumladı

TBMM yapılan meclis başkanlığı seçimleri sırasında, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, milletvekili Hüda Kaya ve AKP’li eski başbakan, yeni meclis başkanı Binali Yıldırım aynı karede gülümserken görüntülendi.

HDP'li Kaya'nın Oğlu O Fotoğrafı Yorumladı

Fotoğraf, hem HDP’li hem de AKP’li çevrelerde şaşkınlıkla karşılandı Fotoğrafa dair açıklama ise Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Ebrari’den geldi. Ebrari fotoğraf için Saniyelik tesadüf dedi.

Twitter üzerinden yapılan açıklama şöyle: Sevgili dostlar yoldaşlar kardeşler canlar; Ekte gördüğünüz fotoğraf üzerine bir izah gereği duydum. Nitekim haklı olarak verilen tepkiler ya da tarafımıza samimice iletilen sorular, şaşkınlıklar ile birlikte yerli yersiz ithamlara da şaşırmadan şahit olduk Ben annem Hüda Kaya’yı ve Pervin Hanım’ı yakından tanıyan bir arkadaşınız olarak soru ya da şaşkınlıklara hak vermekle birlikte haklarında oluşan ‘acaba’ların dahi haksızlık olduğu düşüncesindeyim Ben de “bu ne ya : ) ” diyerek tepki verdim ve sordum. Fotoğraf saniyelik tesadüfi bir denkleşmeye aittir. Pervin Buldan ve Hüda Kaya oy kullanma sonrasında yanlarında oy kullanan kişinin Binali Yıldırım olduğunu fark etmişler. Oy kullanma işlemleri şehirlerin alfebetik sırasına göre ve hızlıca olduğu için İstanbul ve İzmir vekilleri sandık başlarında bir araya gelebiliyorlar. Pervin Buldan ve Hüda Kaya, yanlarındaki kişiden bi haber olarak kendi aralarında konuşuyorlar ve gülüşüyorlar. Binali Yıldırım da gülerek kendi başına oy kullanma pozu veriyor. Fotoğraf karesinin hikayesi budur. Bilginize sunmuş olayım. Barışla..

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER