HDP’li bir belediyeye daha kayyum atandı

Gözaltına alınan HDP'li belediye eş başkanı Bekir Polat yerine Vali yardımcısı Erkan Kaçmaz kayyum olarak atandı.

HDP’li bir belediyeye daha kayyum atandı

VanHaber - Elazığ Karakoçan’da gözaltına alınan HDP’li Sarıcan Belde Belediye Başkanı Bekir Polat’ın yerine Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz kayyum olarak atandı.

Türkiye İçişleri Bakanlığı, Sarıcan Belde Belediye Başkanı Bekir Polat hakkında devam eden soruşturma dosyası ve bu dosya kapsamında gözaltında alınmasının göz önünde bulundurularak, Bekir Polat’ı “geçici tedbir” olarak görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Belediye Kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca yine aynı Kanunun 46’ıncı maddesi kapsamında Vali Yardımcı Erkan Kaçmaz, Sarıcan Belde Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir” denildi.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada dün İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri çeşitli adreslere baskınlar düzenlemiş; operasyonda, Sarıca Belde Belediye Başkanı Bekir Polat, Canan Tağtekin ve bir kişi daha gözaltına alınmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin duman
Metin duman - 13 ay Önce

Allah kabul etmesin yaşasın zalimler için cehnem

vanlı
vanlı - 13 ay Önce

Allah bu zülmü kabul etmesin

Turgut kurt
Turgut kurt - 13 ay Önce

Değerli yorumcumuz, tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!

Tatar Çelim
Tatar Çelim - 13 ay Önce

Bu iş artık Kemal Sunalın filmlerini de geçti? Soru şu:HDP bir pati mi ,degil mi?
İlinci soru şu:Türkiyede Hukuk calişiyor mu,çalışmiyor mu?

SIRADAKİ HABER