Eski HDP’li Aşiretiyle Birlikte Ak Parti’ye Katıldı

Eski HDP’li meclis üyesi, aşiretiyle birlikte AKP’ye katıldı Hakkari’de 2014-2019 yılları arasında HDP’den il genel meclis üyeliği yapan Abdullah Adıyaman, bir grup mensubu olduğu aşiret üyeleriyle birlikte Van’da AKP’ye katıldı.

Eski HDP’li Aşiretiyle Birlikte Ak Parti’ye Katıldı

VanHaber - HDP’nin eski il meclis üyelerinden olan Abdullah Adıyaman, bir grup akrabasıyla birlikte Ak Parti'ye katıldı. Hakkari HDP eski il genel meclis üyesi Abdullah Adıyaman, partisinden istifa ettikten sonra mensubu olduğu Jirki aşiretinden 100 kişi ile birlikte Van'da Ak Parti'ye katıldı. İl Başkanlığı konferans salonunda düzenlenen rozet takma törenine, Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türmenoğlu, Abdullah Adıyaman ve Jirki aşireti kanaat önderi ağabeyi Necmi Adıyaman katıldı.

“AZERBAYCAN, SURİYE, KIBRIS VE LİBYA'DA KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Ak Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu, Jirki aşiretine mensup Adıyaman yakınlarıyla birlikte Ak Parti’ye katıldığını belirterek, “Adıyaman kardeşimiz, doğudan batıya, güneyden kuzeye her coğrafyanın bir metrekaresinde 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' liderliğini bütün halkına enjekte etmeye çalışan ve 18 yıl içerisinde bu ülkede sessiz devrimler yaşatan, özellikle bölgemize pozitif enerji sağlayan İslam ümmetinin de umudu olmuş bir liderin yanında yer almış. Kaybettiğimiz rahmetli Mehmet ağabeyimiz bütün evlatlarına, bütün aşiretine Bu lider bizi 2023, 2053 ve 2071 yıllarına taşıyacak olan bir lider olarak kanaat getirdim, evlatlarımız ve aşiret üyelerimiz bu liderin yolunda asla şaşmayın diye tavsiyelerde bulunmuştur. Türkiye, artık eski Türkiye değil. Büyüyen, gelişen adeta coğrafyasında rol model olan bir ülkedir. Bugün Azerbaycan, Suriye, Kıbrıs ve Libya'da kardeşlerimizin yanındayız. Doğu Akdeniz'de, Karadeniz'de de varız. Bugün Türkiye artık güçlü Türkiye olma yolunda. Teşrif edip, partimize gelmenizden dolayı partim adına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZI İKİ KEZ RÜYAMDA GÖRDÜM VE BENİ ARANIZA DAVET EDİYORDU”

Abdullah Adıyaman ise, "Bundan sonraki siyasi hayatımda Van'daki dost ve akrabalarımla Ak Parti'de Sayın Cumhurbaşkanımızın partisinde hiçbir menfaat gözetmeksizin aktif bir şekilde Ak Parti Van İl Başkanı Sayın Kayhan Türkmenoğlu ve teşkilatıyla halkımızın hizmeti için ve tamamen gönüllülük temelinde çalışma taahhüdünü huzurunuzda veriyorum. Özellikle rahmete giden aşiret lideri Mehmet Adıyaman'ın bana, oğlu olarak Ak Parti'ye katılmam tavsiyesiydi. Beni Ak Parti'ye katılmama iten ikinci neden ise Sayın Cumhurbaşkanımızı iki kez rüyamda gördüm ve beni aranıza davet ediyordu. Ben bu yüzden Ak Parti'ye katıldım" diye konuştu.

“TERÖR ÖRGÜTÜNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Jirki aşireti kanaat önderi Necmi Adıyaman da ağabeyinin dostlarıyla beraber Ak Parti'ye katılmasını kendisini mutlu ettiğini söyleyerek, "Cumhurbaşkanımız, dünyadaki bütün sessiz yığınların sesi, gariban halkımızın umudu olmuştur. O yüzden her zaman onu başımızın üstünde, kalbimizin içinde tutacağız. Ak Parti sayesinde ülkemizde insanların refah seviyesi arttı. Biz hiçbir zaman terör örgütüne boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Devletimizin birliğine, bayrağımıza bağlıyız" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Ak Parti İl Başkanı Türkmenoğlu, Abdullah Adıyaman ve yakınlarına Ak Parti rozetini taktı. Şehrivan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Gu fev
Gu fev - 1 yıl Önce

Jirki aşireti ne zaman kendi halkına dürüst olduki şimdi olsun sor Musa’nın bir sözünü hatırlatim bu it bizim itimiz fakat bir kemik için başkaların kapısında havlıyor işte bu aşireti güzel devşirme etmiş derim

Vanli
Vanli - 1 yıl Önce

Bu ve bunun gibiler gunun menfatin cikarin amaci nerde bunlar varsa ordalar bunlar disinda boylelerine bisey onemli degil ve ben sahsen seviniyorum ki boyle curuk elmalar ariliyor bu vesileyle kendilerini ne olduklarini disari vuruyor gercek maskelerini millet goruyor. Boyle olmasa boylelerinin ne odugunu kim anlayacakti.

Takki Takki
Takki Takki - 1 yıl Önce

Aynen öyle bunlar para için her şeyi yapar

başkale
başkale - 1 yıl Önce

ANASINA MAKYAJ YAPIP TEKRAR BABASINA VEREN AŞİRET

Şeyhmus yavuz
Şeyhmus yavuz - 1 yıl Önce

SübhanAllah Allah akbar.cumhuru.reisi ruyada görmüş adamı davet etmişler.la havle velle küvette illa.cenetten.120 metre kare yer kazandı.ne şanslı ve kudretli bir insan.her kulla kulluk edene nasip olmaz bu işler.

Şeyhmus yavuz
Şeyhmus yavuz - 1 yıl Önce

SübhanAllah Allah akbar.cumhuru.reisi ruyada görmüş adamı davet etmilerer.la havle velle küvette illa.cenetten.120 metre kare yer kazandı.ne şanslı ve kudretli bir insan.her kulla kulluk edene nasip olmaz bu işler.

Şeyhmus yavuz
Şeyhmus yavuz - 1 yıl Önce

SübhanAllah kulla kuluk edene nasip olur bu isler

Vanli
Vanli - 1 yıl Önce

Her Kula kulluk edene nasip olmaz bu işler


SIRADAKİ HABER