Erdoğan'ın Gazı Var!

Protesto etmenin bin tane yöntemi vardır. Ama bu yöntemlerden biri küçücük çocukların taşlarla esnafın camını kırması değildir.

Erdoğan'ın Gazı Var!
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan’ın Van’a geleceği haberi günlerdir davullarla zurnalarla duyuruldu. Ak Parti il yönetimi başta olmak üzere Erdoğan’a gönül vermiş herkes ‘Halkın Adamı’ Van’a geliyor diye kıyameti kopardılar.  Neden özelikle Erdoğan ile ilgili slogan seçilirken ‘Halkın Adamı’ kavramı kullanıldı bunu da çok iyi düşünmek gerekir. İhsanoğlu için ‘Ekmek için Ekmelettin’ sloganı ne kadar acayip duruyorsa, Erdoğan için de halkın adamı sloganı o kadar acayip duruyor.
 
Nasıl ki Türkiye’de klasik müziğe sırf insanlar inansınlar diye ‘Sanat Müziği’ deniliyorsa galiba bu liderlerle ilgili sloganlar da biraz bu şekilde belirleniyor.
 
Neden bunları söylüyorum?
 
Çünkü halkın adamı (ki bu kavramda çok eril bir kavram) denilince insanların aklına halkın arasında dolaşan halk ile birebir ilgilenen onların sorunlarını dinleyen bir insan geliyor aklımıza…

 

Halkın adamı gelmeden 2 saat önce bütün yollar halka kapatılınca bu slogan da biraz havada kalıyor kusura bakmayın.

 

Halkın adamı halktan bu kadar korkuyorsa o halkın adamı değildir.

 

Halkın adamı bir saatlik ego tatmini için bir gün boyunca o ildeki bütün halkı gaza boğuyorsa o halkın adamı değildir.

 

Tarihte bugüne kadar hiçbir başbakan’a Van’da saldırı olmamıştır. Peki bu neyin garabeti ve korkusudur. Erdoğan hiç Van’a gelmezse de Cumhurbaşkanı olacaktır zaten peki bu neyin öfkesi ve kinidir böyle…

 

Emin olun Erdoğan hiçbir polisi yanına almadan normal bir uçakla Van’a gelseydi Van halkı Erdoğan’ı başı gözü üstünde ağırlardı zaten.

 

Hele gözü dönmüşçesine halkın üzerine gaz bombaları atan polislere ne demeli…

 

Evet, anlıyorum son zamanlarda cemaate yönelik yapılan operasyonlar sizi fazlasıyla korkutmuş olabilir. Sırf bu yüzden de cemaatçi olmadığınızı ve Erdoğan’ın yanında olduğunuzu kanıtlamak istiyor olabilirsiniz.

 

 Ama bu bağlılığınızı Van halkının üzerine pervasızca gaz bombaları atarak sağlayamazsınız.

 

Van’da bulunan binlerce turist var. Çoğu da İran tarafından Van’ı görmeye gelmiş insanlar. Bu insanların yarın Van ile ilgili neler düşüneceklerini tahmin edebiliyor musunuz? Neden Antalya’da bu kadar rahat bir şekilde gaz bombaları atamıyorsunuz?

 

 Kimin Cumhurbaşkanı olacağı benim açımdan hiçte önemli değil ama bu halkı artık terörize eden davranışlardan vazgeçin. 

 

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı adayı gerçekten halkın adayı olmak istiyorsa halkına bu kadar gazı reva gören polislerine “Durun siz ne yapıyorsunuz” diyebilmelidir.

 

Van halkı ve kamuoyu da daha sağduyulu olmalıdır.
 
Protesto etmenin bin tane yöntemi vardır. Ama bu yöntemlerden biri küçücük çocukların taşlarla esnafın camını kırması değildir.

 

Bugün Erdoğan’ı destekleyenlere saldırarak ya da onların araçlarının camlarını kırarak Demirtaş’a destek verdiğini düşünenler unutmasınlar ki çok eleştirdiğimiz Rize’de ki Demirtaş’ın seçim standına saldıranlar da aynı şeyi düşünerek yapıyor. Ya Erdoğan Kürdistan’dan vazgeçip sadece Sivas’ın batısındakilere propaganda yapacak, aynı şekilde Demirtaş’da Türkiyelileşme politikasından vazgeçip batıda siyaset yapmayacak ya da birbirimize saygı duyacağız.

 

Mevcut siyaset içerisinde batıda HDP’ye doğuda ise AKP’ye saygı duymak zorundayız. Bu siyasi partiler ancak birbirlerini ileriye götürecekleri paradigmaları ile alt edebilirler. Onun dışında kimse kimseyi kandırmasın.
 
Gözü dönmüş polisleri ve küçücük çocukları meydanlara dökerek hiçbir şey kazanılmaz. Bu şekilde kazanacak bir cumhurbaşkanının Allah belasını versin…
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER