Diyarbakır, Mardin ve Van’da yapılan anket'in sonuçları

Rawest Araştırma Şirketi, Türkiye’de 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle ilgili anket çalışmasını Diyarbakır, Van, Urfa ve Mardin’de gerçekleştirdi.

Diyarbakır, Mardin ve Van’da yapılan anket'in sonuçları

 Rawest’in anketine göre, kayyum atanan 5 ilçe ile 1 ilde sonuç AK Parti’nin lehine değişebilir.Kürt illerinde yapılan ilk ankete göre Diyarbakır, Urfa, Van ve Mardin’de sonuç 2014 yerel seçimlerinden farklı olmayacak. Ankette Diyarbakır, Van ve Mardin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP), Urfa’da ise AK Parti önde görünüyor.

Rawest’in araştırma ekibinden Roj Esir Girasun, K24’e yaptığı açıklamada seçmenlerin kararını verdiğini belirterek, şunları söyledi: “Yaptığımız ankete göre seçmenlerin büyük çoğunluğu kararlarını vermiş. Hala kararsız olan bir çoğunluk da var. Aday profilinin, kararını veren seçmenlerde bir karşılığı yok.” K24’e konuşan Rawest Genel Koordinatörü Reha Ruhavioğlu ise şöyle konuştu: “HDP seçmeni, HDP’den boyun eğmemesini istiyor. Seçmen, bir daha kayyum atanmaması için HDP’den doğru isimleri aday göstermesini bekliyor.” Rawest’e göre Kürt illerine HDP ve AK Parti birbiriyle yarışacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER