banner97

Demirtaş'tan Gezi Parkı Mesajı: Mutlaka Kazanacağız

Demirtaş: İktidar, Gezi ruhundan, enerjisinden çok korkuyor, korkmakta da haklıdır

Demirtaş'tan Gezi Parkı Mesajı: Mutlaka Kazanacağız

VanHaber - HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden Gezi Parkı direnişinin 7’nci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden 7’nci yılına geride bırakan Gezi Parkı direnişine ilişkin bir mesaj gönderdi. Selahattin Demirtaş’ın mesajını eşi Başak Demirtaş, Taksim Dayanışması’nın YouTube kanalı yayınında paylaştı. 

‘DİRENİŞ BELKİ SÜRMÜYOR GİBİ GÖRÜNEBİLİR AMA ASLA BİTMEMİŞTİR’

Siyasi iktidarın Gezi Parkı olaylarında farklı kesimden insanların birlikte mücadelesinden korktuğunu belirten Demirtaş, direnişin sürmüyor gibi görünsede asla bitmediğini iktidarın korkusunun da bu olduğunu söyledi:

“Başta Gezi’nin güzel insanları olmak üzere herkese merhabalar. İşte yine Gezi direnişinin yıl dönümündeyiz. Avukat arkadaşlarım Gezi’nin sosyal medyada güçlü bir şekilde anıldığını, direniş günlerinin özlemle anıldığını aktardılar. Bunu çok önemli buluyorum.

‘SONUNDA BİZLER, MUTLAKA KAZANACAĞIZ

Çünkü Gezi Direnişi, farklı toplumsal kesimlerin bir arada mücadele ederek başarabildiğinin en net göstergesidir. İşte tam da bu nedenle iktidar, Gezi ruhundan, Gezi enerjisinden çok korkuyor. Korkmakta da haklıdır. Evet, direniş belki sürmüyor gibi görünebilir ama asla bitmemiştir. İktidarın korkusu tam da bundandır. Yıl dönümünde, Gezi Direnişine katılan, yüreği Gezi’de atan herkesi selamlıyor, yaşamını yitirenleri saygıyla anıyorum. Gezi Direnişi bitmedi, sürüyor ve sonunda bizler, mutlaka kazanacağız” dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER