DAGAB İzmir'de 1500 Kişiyi İftarda Buluşturdu

DAGAB İZMİRDE 1500 KİŞİYİ İFTARDA BULUŞTURDU Doğu Anadolu-Güneydoğu Anadolu Birliği (DAGAB) Konak Meydanı'nda 1500 kişilik iftar organizasyonu düzenledi. İftara vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, İzmir'de yaşayan Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerini temsil eden Birlik Başkanları da DAGAB organizasyonunda yer aldı.

DAGAB İzmir'de 1500 Kişiyi İftarda Buluşturdu

DAGAB Mardin Birlik Başkanı Hıdır Akın tarafından projelendirilen ve Vanlı  DAGAB Genel Başkanı Doğan Bayram tarafından gündeme getirilerek uygulanmasına karar verilen organizasyon kapsamında yapılan etkinlik, Konak Meydanı'nda düzenlenen en büyük etkinliklerden birisi olarak dikkat çekti.

DAGAB iftarına; Eşbaşkanlar Mardin Birlik Başkanı Hıdır Akın, Ağrı Birlik Başkanı Mustafa Metin Yardımcı, Diyarbakır Birlik Başkanı Ömer Balkaş, Bitlis Birlik Başkanı Ahmet Akın, DAGAB Yöneticilerinden Mehmet Emin Dağ ve Gazeteci-Yazar Salih Erkek katıldı. Ayrıca DAGAB bünyesindeki, Doğu-Güneydoğu illerini temsil eden 22 il temsilcisi de iftarda hazır bulundu.

DAGAB Genel Başkanı Doğan Bayram, DAGAB'ın uluslararası düzeyde akademik projeler gerçekleştirmek üzere yola çıktığını belirterek, Doğu-Batı kardeşliğinin pekiştirilmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Bayram, "DAGAB klasik bir hemşehri örgütlenmesi modeli dışına çıkılarak, içinde akademik ve sosyal birimleri de bulunduran, kentin sorunlarının çözümü ve projelendirilmesi noktasında söz sahibi olmayı amaçlayan bir iyilik hareketidir. bugün burada çok güzel bir kardeşlik, birlik ve beraberlik örneği sergiledik. Buna benzer, geniş katılımlı organizasyonlarımız devam edecek" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER