Çakan’ın babası Nihat Çakan, olayının gerçek yüzünü anlattı

Kürtçe müzik dinlediği için saldırıya uğradığı iddia edilen Barış Çakan’ın babası Nihat Çakan, olayın gerçek yüzünü anlattı

Çakan’ın babası Nihat Çakan, olayının gerçek yüzünü anlattı

VanHaber - Ankara’da dün öldürülen ve Kürtçe müzik dinlediği için saldırıya uğradığı iddia edilen Barış Çakan’ın babaNihat Çakan: “Oğlum ezan okunurken yüksek sesle müzik dinleyenleri uyardığı için öldürüldü.”

Ankara’nın Etimesgut İlçesi Alsancak Mahallesi’nde dün akşam kalbinden bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan’ın babası olayın oğlunun Kürtçe müzik dinlemesi ile ilgili olduğu şeklindeki açıklamaları yalanladı. Baba Çakan oğlunun ezan okunurken arabalarının içinde yüksek sesle müzik dinleyen kişileri uyardığı için çıkan tartışmada öldüğünü açıkladı.

Barış Çakar’ın babası Nihat Çakan, Medyascope’tan Hazar Dost’a yaptığı açıklamada olayı anlattı. Olayın yaşandığı yer ile evlerinin arasının çok yakın olduğunu söyleyen Nihat Çakan, oğlunun akşam ezanına kısa bir süre kala, “10-15 dakika arkadaşımla konuşacağım” diyerek evden çıktığını belirtti.

Barış Çakan ve arkadaşı, evlerine yakın mesafede bulunan Etimesgut’ta pazar kurulan mekanın civarında buluştuğu sırada akşam ezanı okunduğunu belirten baba Çakan, yanlarına duran arabanın müziğinin sesinin yüksek olması nedeniyle Barış Çakan’ın arkadaşının arabaya yaklaşarak, “Ezana saygınız olsun” diyerek müziğin sesini kısmalarını istediğini söyledi. Nihat Çakan, arabada bulunan üç kişinin, “Bize Müslümanlık mı öğretiyorsunuz” diye arabadan inerek oğluna ve arkadaşına saldırdığını söyledi. Nihat Çakan ayrıca, “Onlardan müziğin sesini kısmalarını istediği için üç kişi oğlumu benden aldı” dedi.

‘YERDE YATIYORDU YETİŞTİREMEDİK’

Nihat Çakan, oğlu evden çıktıktan 20 dakika sonra arkadaşının kendisini aradığını, “Biz kavga ettik, ikimiz de kaçtık. Barış eve geldi mi?” diye sorduğunu belirtti. Ardından oğlunun arkadaşıyla beraber olay yerine gittiğini söyleyen Nihat Çakan, “Biz gittiğimizde Barış yerde yatıyordu, hastaneye yetişemeden vefat etti” dedi.

Ankara Valiliği’nden olay hakkında yayınladığı açıklamada da olayın sebebi, “maktul ve arkadaşının, şüphelileri araç içinde ezan okunması nedeniyle yüksek sesle ve etrafı rahatsız edecek tarzda müzik dinlememeleri konusunda ikazda bulunması üzerine başlamıştır” denilmişti. (Kaynak: Duvar)

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 11:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 6 ay Önce

Böyle doğru haber yap canımı ye... Ne olursa olsun o genci geri getirmez. Öylede böylede olay yanlış. Ama insanları birbirine düşman etmeden, bölmeden ayırmadan haber yapmak lazım....

tuhi 65
tuhi 65 - 6 ay Önce

ya aga gec bu işleri senin oğlıuna mı kaldı

İzmir’de yaşayan doğulular
İzmir’de yaşayan doğulular - 6 ay Önce

Ben Hiç bir partiyi tutmuyorum ama bu gerçek batıda Kürtleri istemiyorlar bizi zor günler bekliyor

Vnn
Vnn - 6 ay Önce

Al işte kafaya bak pisi pisine ölüp gitti neymiş efendim ezana saygın olsun

SIRADAKİ HABER