İpekyolu Kent Park Açıldı!

İpekyolu Belediyesince 4 milyon lira harcanarak yapılan "Kent Parkı" hizmete açıldı.

İpekyolu Kent Park Açıldı!

İpekyolu Belediyesi’nin 4 milyon lira harcamayla vatandaşlarımızın hizmetine sunduğu ‘KENT PARK’ın açılışı, Ferhat Göçer’in muhteşem konseri, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmacılarından BBI Extreme Grubu’nun Bisiklet - Break dance - Basketbol- Paten Show gösterileri, Engelsiz Yaşam Akademisi Müzik Grubu’nun ezgileri gerçekleşti.

Programa Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Vali Yardımcıları Sinan Aslan ve İbrahim Civelek, İl Jandarma Komutan Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ile kurum amirleri katıldı.

Kazım Karabekir Caddesi'nde yapılan parkta, giriş meydanı, koşu yolu, gemi konseptli oyun alanı,

futbol, basketbol ve voleybol sahaları, kaykay pisti, kafeterya, öğrenme alanları, çocuk oyun grupları, kitap okuma odası ve daha bir çok ihtiyacı karşılayacak alanlar hizmet verecek.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, parkın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende, "Van ve İpekyolu'ndan son bir buçuk yıldır yerel hizmetler bakımından gerçekleşen büyük değişim ve dönüşümü, taraflı tarafsız herkes görüyor. Bu büyük değişim noktasında da yapanların hakkını teslim ediyor. Van'ın adeta unuttuğu yerel yönetim hizmetlerini alt yapıdan üst yapıya, çevre projelerinden parklara ve yeşil alanlara kadar Vanlı kardeşlerimize yeniden hatırlatmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin verdiği desteklerle Van'ı her geçen gün daha yaşanabilir, daha güzel bir kent haline getirmek için tempomuzu artırarak devam ettireceğiz." dedi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk de konuşmasında park anlayışına farklı bir boyut kazandırdıklarını dile getirerek,

"İçerisindeki donatılarla her yaştan vatandaş parktan yararlanabilecek. Bu vesileyle gençlerimizin kitap okuma ve ders çalışma imkanları olacak. Yeşil alanlar ve oyun alanlarıyla parkımızın toplam bedeli yaklaşık 4 milyon liradır. Yaklaşık 10 dönümden ibaret olan parkımız ve diğer hizmetler İpekyolu'muza, Van'ımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Açılışın ardından Vali Zorluoğlu ve beraberindekilerin gezdiği parkta sanatçı Ferhat Göçer’in verdiği konser, misafirlere unutulmaz bir gün yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER