Van Valiliği Bayramlaşma Programı Gerçekleştirildi

Vali Mehmet Emin Bilmez, Norşin Camii’nde düzenlenen programda vatandaşlarla bayramlaştı.

Van Valiliği Bayramlaşma Programı Gerçekleştirildi

VanEkspres - Geçen Ramazan Bayramı’nda ilk kez Van Valiliği himayesinde resmi bayramlaşma Norşin Camiinde gerçekleştirilmiş, bu bayramlaşmaya da vatandaşlar büyük ilgi göstermişti.

Kurban Bayramı’nda da yine aynı  uygulama yapıldı. Norşin Camiindeki bayramlaşma için vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren İpekyolu ilçesindeki Norşin Camiini doldurdu.

Bayram namazının ardından caminin avlusunda, Vali Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, vali yardımcıları, bazı kaymakamlar, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri camiden çıkan vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayramlaşmanın ardından Vali Bilmez ve protokol üyeleri vatandaşlarla birlikte Valiliğin ikramı olan çay, simit, peynir ve lokumla kahvaltı yaptı.

Vali Bilmez ve beraberindekiler, daha sonra Akköprü Mezarlığı'ndaki şehitliği ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim tilaveti dinleyip dua ederek programı tamamladı.Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER