Amedspor'da Deniz Naki Dönemi Bitiyor mu?

Amedsporda top koşturan iki oyuncu ayrılık sinyali verdi. Deniz Naki de ayrılıyor mu?

Amedspor'da Deniz Naki Dönemi Bitiyor mu?

Van Ekspres - Amedspor da son günlerde ayrılık rüzgarları sert esmeye başladı. ve iki oyuncu yollarını ayırma kararı aldı. 

Amedspor’da 31 Mayıs günü sözleşmeleri sona eren defans oyuncusu Şevket Güngör ve devre arasında transfer edilen kaleci Kurtuluş Yurt ile yollar ayrıldı. Önceki akşam sosyal medya hesabında ayrılık haberini paylaşan Yurt, Diyarbakır halkına teşekkür etti.

Yurt, mesajında şunları söyledi: “Bugün itibariyle Amed SK’dan ayrılmış bulunmaktayım. Bana değer veren, ilgi ve misafirperverlik gösteren Amed halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Hakkım varsa helal olsun. Allah’a emanet olun.”

Amedspor’dan açıklama

Amedspor Yönetim Kurulu’ndan da konuya ilişkin açıklama yapıldı. Kulüpten yapılan açıklama şöyle: “Transfer çalışmalarına start veren Amedsporumuz, Kurtuluş Yurt ve Şevket Güngör ile tüm alacaklarını ödeyerek karşılıklı olarak yollarını ayırdı. Kendilerine Amedspor camiası olarak verdikleri hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki futbol yaşamlarında kendilerine başarılar dileriz.”

‘Deniz Naki dönmeyebilir’

Bu arada Alman futbol ve magazin dergisi Transparet, son sayısında Amedspor ile sözleşmesi sona eren Deniz Naki’ye yer verdi. Eski Bundesliga oyuncusu Naki’nin haksız yere yediği uzun süreli men cezalarına ve şartlı tahliye edildiği davaya da değinen Transparet, “Deniz Naki Türkiye’ye dönmeyebilir” dedi.

Daha önce Almanya 2. Bundesliga Ligi’nde mücadele eden 4 takımdan Naki’ye teklif geldiği iddia edilmişti.

Amedspor transfer görüşmelerine başlıyor

Öte yandan Amedspor iç transferde sözleşmesi biten başarılı oyunculardan Mehmet Sıdık İstemi ve kaptan Yusuf Yağmur ile hafta içinde görüşmelerin başlanması bekleniyor. Dış transfer de ise takip edilen futbolcular ile görüşmelerin başlandığı belirtildi.

Şaban Yerlikaya / 1HaberVar

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER