Saadet Partisi'nden erken seçim iddiası!

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, hükümetin yıl sonunda erken seçime gideceği kanaatinde olduğunu belirtti.

Saadet Partisi'nden erken seçim iddiası!

Van Ekspres - Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. İftar sonrası basına konuşan Karamollaoğlu, Orta Doğu’daki gelişmeleri değerlendirdi. Suriye’de en etkin ülke olmayı hedefleyen Türkiye’nin bugün tamamen dışlandığını belirten Karamollaoğlu, “En üzüntü verici olan Sayın Cumhurbaşkanının Trump ile görüşmesinde, Trump’ın gözünün içine baka baka ‘Biz PYD’ye destek vereceğiz. Hem de ağır silahlarla donatacağız’ demesi” şeklinde konuştu.

ERKEN SEÇİME HAZIR OLUN TALİMATI

Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın aktardığına göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede ortak adayın gündeme gelmediğini söyleyen Karamollaoğlu, erken seçim iddiasını gündeme getirdi. Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Hükümet erken seçime gitmeyi tercih eder kanaatindeyim. Son gelişmeler tabanda müsbet intiba bırakmayacak adımların atılmasına vesile olabilir. Bunu seçim öncesi yapmak hükümete zarar verir. Sonbaharda seçime gider kanaatindeyim. Mahalli seçimlerin erkene alınması mümkün değil. Bu yıl sonunda büyük ihtimalle seçim olur. Geçmişte erken seçime giderken YSK’ya “En kısa ne kadar sürede seçime gidilir” diye sorulmuştu. 6 hafta demişlerdi. Hükümetin karar alması ile seçim tarihi arasında 6 hafta zaman olur. Bu da hükümetin lehinedir. Hazırdır zaten. Sıkıntı muhalefete düşer. O nedenle tüm teşkilata sonbaharda seçime gidilecek şekilde hazır olun talimatı verdik.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER