HDP'den CHP ile ittifak söylemlerine yanıt!

HDP Grupbaşkanvekili Fatma Kurtulan yeni yasama yılına ilişkin TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kurtulan yerel seçimlere ilişkin de konuştu.

HDP'den CHP ile ittifak söylemlerine yanıt!

Gazetecilerin  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un yerel seçimlerde hem HDP hem de İyi Parti ile ittifaka gidilebileceği sözlerinin hatırlatması üzerine Kurtulan, "Doğru ittifaklar ve güçlü adaylarla yerel seçimlere hazırlanacağımızı ifade ettik. Tüm demokrasi güçleri ile yaptığımız bir dizi toplantıda şunu söyledik ve şu sonuca vardık. Yerel halkımız, örgütlerimiz, tüm demokrasi güçleri, temel olarak kadın örgütleri bizim doğal müttefiklerimiz ve ortaklarımızdır. Dolayısıyla yapacağımız tartışmalar sonucu, doğru adaylar ve doğru ittifaklarla yerel seçimlere yükleneceğimizi söylemek isterim" dedi.3

Biz şunu söylemiştik yerel seçimlere dair. Kayyum atanan bütün belediyelerimizi öncekinden daha güçlü bir şekilde halka teslim etmeyi hedefleyen ve az bir fark ile kaybettiğimiz belediyeleri nasıl kazanacağımıza yönelik perspektif ile hazırlanacağız. Doğru ittifaklar ve güçlü adaylarla yerel seçimlere hazırlanacağımızı ifade ettik. Tüm demokrasi güçleri ile yaptığımız bir dizi toplantıda şunu söyledik ve şu sonuca vardık. Yerel halkımız, örgütlerimiz, tüm demokrasi güçleri, temel olarak kadın örgütleri bizim doğal müttefiklerimiz ve ortaklarımızdır. Dolayısıyla yapacağımız tartışmalar sonucu, doğru adaylar ve doğru ittifaklarla yerel seçimlere yükleneceğimizi söylemek isterim.

HDP olarak, ülkemizin içinde bulunduğu yönetememe durumunun barış yolunun tıkalı olmasından kaynaklandığını hep söyledik. Ne yazık ki bu yasama yılının ilk gününde de Çarşamba günü savaş tezkeresi ile karşılaşacağız. Türkiye’nin barışa dair, çözüme dair, demokratikleşmeye dair barış projesinin olmadığı görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER