HDP: Kardeş partimizin başarısıyla gurur duyduk

HDP'den tebrik: Kardeş partimizin başarısıyla gurur duyduk

HDP: Kardeş partimizin başarısıyla gurur duyduk

VanEkspres - Açıklamada  “Kardeş partilerinden biri olarak elde ettiğiniz başarıdan gurur duyduk.” denildi. Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP), İrlanda’da yapılan genel seçimlerden zaferle ayrılan Sinn Fein’e tebrik mesajı geldi. Mesajda “Kardeş partilerinden biri olarak elde ettiğiniz başarıdan gurur duyduk.” denildi. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, İrlanda’da yapılan erken genel seçimde sandıktan birinci çıkan Sinn Fein’in Genel Başkanı Mary Lou McDonald’a tebrik mesajı gönderdi.

HDP’nin internet sitesinde yer alan mesaj şu şekilde:

Uzun ve meşakkatli bir toplumsal ve siyasi mücadelenin sonucu olan tarihi seçim zaferinizden dolayı sizi ve tüm İrlandalıları kutluyoruz. Sinn Fein’in kardeş partilerinden biri olarak elde ettiğiniz başarıdan gurur duyduk. Başarınız demokrasi, özgürlük ve adalet için mücadele eden tüm halklar için ilham ve güç kaynağıdır. Partinizle ve halkınızla hâlihazırda güçlü bir ilişkimiz var. Bizim için oldukça zor geçen son dönemde HDP’ye ve Kürt halkına sunduğunuz destek ve gösterdiğiniz dayanışma için minnettarız. Gelecekte de aramızdaki ilişkiyi güçlendirerek sürdürmeyi umuyoruz.

Tüm dünyada ezilen halklara ve yoksullara yönelik süregiden vahşi saldırılara karşı enternasyonal mücadelemizi birlikte büyüteceğimiz inancındayız. Halklarımızın on yıllardır sürdürdüğü onurlu direnişi birlikte büyütmek umuduyla size ve tüm yoldaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Selim Seven
Mehmet Selim Seven - 2 hafta Önce

Sinn Fein kendi milletinin bebeklerine canice saldırılarda bulunmamıştır.Ambulanslara,hastahanelere saldırı yapmamıştır.Kutsallara cami,kilise vb. saldırı yapmamıştır.PKK ve işbirlikçisi HDP bir referandum yapılsa yüzde 5 yada yüzde altı oy alır.Geçen süreçte Türk Milleti stratejik ve taktiksel anlamda yapmış olduğu hatayı,batı illerinde hdp'ye vermiş olduğu desteği geri çekecektir.Zire HDP'nin nasıl bir parti olduğunu özellikle chp'liler anlamıştır.

SIRADAKİ HABER