CHP Adayı İnce Kürt Sorunu Siyasi Bir Sorundur!

İNCE HAKKARİ’DE : KÜRT SORUNU SİYASİ BİR SORUNDURCHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptıkları görüşme hakkında konuştu. İnce, Erdoğan’ın “Hakkari’ye gittiğinde Türk bayrağı olacak mı?” diye sorduğunu aktardı.

CHP Adayı İnce Kürt Sorunu Siyasi Bir Sorundur!

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hakkari’de miting düzenledi.

Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuştuğunu hatırlatan İnce, “Görüşmeyle ilgili ne o konuştu ne de ben. Ama bana bir soru sordu. Dedi ki ‘Yarın Hakkari’ye gittiğinde Türk bayrağı olacak mı?’ dedi. Ben de dedim ki ‘Tabi olacak’. Kameralar göstersin şimdi” dedi.

‘KÜRT SORUNU SİYASAL BİR SORUNDUR’

Konuşmasında Kürt soruna da değinen İnce, şunları söyledi:

“Kürt sorunu nedir? Kürt sorunu, siyasal bir sorundur, ekonomik bir sorundur, kültürel bir sorundur. Asıl Kürt sorunu bir ahlak sorunudur. Politikacı Diyarbakır’a gelir burada güzel laflar eder. Sonra gider başka yere bunları unutur. Burada yapacağım konuşmayı Rize’de yapamazsam bu siyaseti yapmam. Ne Edirnelilere ne size yalan söyleyeceğim. Bazen siz bana kızacaksınız, bazen Edirneliler, Diyarbakırlılar kızacak.”

‘SORUNLARI 3 B İLE ÇÖZECEĞİZ’

Sorunların çözümü için önerilerini de anlatan İnce, “Bu sorunları nasıl çözeceğiz? ‘3 B’ ile çözeceğiz. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz. Sokaklarda, meydanlarda barışacağız. Gönül köprüleri kuracağız” dedi.

 

Mal varlığını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verdiğini söyleyen Muharrem İnce, “Türkiye’nin en ucundan Muharrem İnce’nin mal beyanını paylaşıyorum. Bunu YSK’ya verdik olmaz öyle gizli. YSK’da bilecek de Hakkari’deki kardeşim niye bilmesin? Bunu basına dağıtın. 5 yıl sonra bir daha dağıtacağım. 5 yılda neyim artmış neyim azalmış? Siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANI ADAYI TUTUKLU OLMAZ’

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması gerektiğini belirten İnce, şöyle devam etti:

“Burada bir güreş var. Birinin eli bağlıyken güreş olur mu? Ahmet Türk, tutukluyken milletvekili adayı oldu ve serbest bırakıldı. Cumhurbaşkanı adayı tutuklu olmaz kardeşim. Gelsin yarışsın. Ben onun partisine oy verecek değilim. Ama adaletsizlik, istemem. Erdoğan yasaklıydı. Erdoğan milletvekili olsun diye 8 kez oy verdim. Temel Bey bir yerde gezecek, Meral Hanım bir yerde gezecek, Selahattin Bey bir yerde gezecek. Bu taraf tutuma değildir. Bu insanlıktır, vicdandır, adalettir.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER