GezginFestVan Sona Erdi!

Doğu'nun ilk ve tek gençlik müzik festivali olma özelliğine sahip 'GezginFest Van', sona erdi.

GezginFestVan Sona Erdi!

İSHAK KARA - VAN EKSPRES HABER MERKEZİ - VAN

Van’ın Gevaş ilçesi, Dokuzağaç Mahallesi’nde, Van Gölü kıyısında düzenlenen ‘GezginFest Van’a Türkiye'nin birçok ilinden ve İran, Irak gibi çevre ülkelerden yaklaşık 60 bin müziksever katıldı.

Üç gün süren ve 22 sanatçı ve grubun sahne aldığı, bölgenin ilk ve en büyük gençlik festivali 'GezginFest Van' Gevaş ilçesi Van Gölü sahilinde doğa ve kamp tutkunlarına, muhteşem 3 gün yaşattı.

Festivalde konserler dışında oyunlar, atölyeler, film gösterileri, geri dönüşüm atölyesi, su savaşı, kütüphane, açık mikrofon, yoga, pilates, meditasyon, sabah sporu, robot şov, jonglör atölyesi, ateş gösterisi, baloncuk partisi, lunapark, school of samba, gencer savaş ile ritim atölyesi ve jam session sahnesi gibi etkinlikler gerçekleşti.

Yoğun katılımın olduğu festivalde, 150 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen etkinliklerde doğaseverler, müzik tutkunları festivalin olduğu alanda kamp kurdular.

Festivalde, jandarma ve özel güvenlik de hem karadan hem denizden güvenlik önlemlerini üst düzeye tuttu. 

Kilometrelerce kuyruğun oluştuğu alanda 3 günde yaklaşık 60 bin kişi alana gelerek konserleri dinledi. Vangölü sahiline kamp kuran gençler gündüzleri Vangölüne girip serinlerken, akşam yapılan konserlerde doyasıya eğlendiler. 

KARDEŞ TÜRKÜLER BİRİNCİ GÜNE DAMGASINI VURDU!...

'GezginFest Van'ın ilk gününde 60 bini aşkın doğa ve kamp tutkunu, verilen konserlerde geç saatlere kadar eğlendi. ilk gün yapılan konserlerde Kardeş Türküler geceye damgasını vurdu.

Kardeş Türküleri ve Athena konserleri ile coşan gençler, sabaha kadar eğlendi.

Festivalinin ilk gününde sahneye çıkan müzik grupları Kurtalan Ekspres, Manga, Kardeş Türküler, Athena ile Emir Can İğrek, Sena Şener, Selçuk Balcı ve Shantel doğa ve kamp tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Saat 03.00'a kadar süren konser ve etkinlik programları ile katılımcılar doyasıya eğlendi.

MOHSEN NAMJOO KONSERİNE IRAN'DAN YOĞUN KATILIM

GezginFest Van, Hayal Kahvesi ve Interrail Türkiye ortaklığında gerçekleşen ‘Mutluluk paylaştıkça güzeldir’ sloganını benimseyen festivalde, dokuz yıl aradan sonra Akdamar Kilisesi’nde yapılacak ayine İran, Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan gibi komşu ülkelerden büyük  katılım gerçekleşti.

Acem-blues türünün kurucusu İran’lı Mohsen Namjoo da konserini İran'dan ve çevre ülkelerden gelen yüzlerce kişi dinledi.

 

Festivalin ikinci gününde yine Timsahın Gözyaşları, Can Gox, Pera, Fatma Turgut, İlyas Yalçıntaş, İlkay Akkaya, Gazapizm gibi ünlüler sahne aldı.

FESTİVAL RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Festivale katılanlar, organik gıda boyalarını birbirlerinin üzerine atarak boya savaşı yaptı.Müzik eşliğinde boya savaşı yapan yerli ve yabancı müzik tutkunları, eğlenceli saatler geçirdi. Etkinliğe katılanlar, 7 farklı renkteki boyalarla rengarenk olan yüzleriyle bol bol selfie çekip paylaşımda bulundular. Arada ekrana yansıtılan Vizyontele repliği gençlerden büyük beğeni topladı.

SELDA BAĞCA VE TEOMAN KONSERİ İLE FESTİVAL SONA ERDİ

Yaklaşık 60 bin kişinin ziyaret ettiği festivalin son gününde sahne alan Selda Bağcan ve Teoman müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Festival Ezhel’in konseri ile sona erdi.

Festivalin son gününde ise gençler Van Gölü'nde bulunan Akdamar Adası'nda 3 yıl aranın ardından yapılan ayine katılıp Adayı gezme şansı yakaladılar.

Festival boyunca müziklerle coşan gençler, festivalin her anlamda güzel geçtiğini ifade ederek bu tür organizasyonların bundan sonrada düzenlenmesini istediler.

AKTAŞ HERŞEY ÇOK GÜZELDİ....

GezginFest'ten Rıdvan Aktaş, festivalin en güzel şekilde sona ermesinin mutluluk verici olduğunu ifade ederek “Her şey çok güzeldi. Sorunsuz ve sıkıntısız geçtiği için mutluyuz. Özellikle il dışından gelenler memnun ayrıldı. Ben bu kapsamda bizleri en güzel şekilde karşılayan Van halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Festivalin her yıl yapılması gerektiğini belirten Aktaş, bunun Van ve bölge için önemli olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER