Zabıta Halk arasında kavga: 5 Zabıta Yaralı

Van Merkez Cumhuriyet Caddesi üzerinde yaşanan olay kavgaya dönüştü. Zabıta ile Halk arasında çıkan kavgada 5 zabıta yaralandı.

Zabıta Halk arasında kavga: 5 Zabıta Yaralı

Van Haber- Cumhuriyet Caddesi eski çarşı polis karakolu civarında Zabıta ve halk arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. Zabıta ekiplerinin iki seyyar satıcıya biber gazıyla müdahale etmesi sonucu çıkan olayda 5 zabıtanın yaralandığı öğrenildi. Zabıtanın seyyar satıcılara yönelik günlük rutin yaptığı çalışma esnasında seyyar satıcı ve zabıta arasında yaşanan olayda zabıtalara halk tepki gösterdi. Zabıtanın seyyar satıcılara karşı kullandığı iber gazlı müdahaleyi kabul etmeyen halk  zabıtalar ile tartışma yaşadı. Halk ve Zabıta arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada 5 zabıta çeşitli yerlerinden yaralandı.

Görgü tanıklarının beyanlarına göre; Zabıtaların iki seyyar satıcıya müdahalede bulunduğu ve bundan dolayı vatandaşların zabıtanın müdahalesini kabul etmeyip zabıta ile tartıştıkları ve tartışmanın sonucunun da kavgaya dönüştüğünü aktardılar. Çıkan kavgada 5 zabıtanın yaralandığı ve bir aracın arka camının olay esnasında kırıldığı öğrenildi.

Yaşanan olay sonrası sivil polislerin ve çevik kuvvet polislerinin olay yerine gelmesi ve müdahale etmesi ile birlikte olay son buldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER