Yüksekdağ'dan Öcalan açıklaması

Öcalan ile görüşülmesi talebiyle başlatılan açlık grevini ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Öcalan ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yüksekdağ'dan Öcalan açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Darbeyi püskürttük derken başka bir darbeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Türkiye’nin bu hale gelmesinin tek nedeni de çözüm sürecini bitirmesi ve savaşı büyütmesidir" dedi.

ANF'de yer alan habere göre, HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ da açlık grevi karesinin Türkiye’nin girdiği krizin fotoğrafı olduğunu belirtti. “Bu krizin sorumlusu bizim arkadaşlarımız değil hükümetin kendisidir" diyen Yüksekdağ, şu ifadeleri kullandı:

 "Mevcut siyaset bu şekilde hem Öcalan’ı, hem de halkı tutsak alabileceğini sanmasın. Savaş karanlığına karşı halklar direniyor. Kimse yarınının ne olacağını göremiyor. Darbeyi püskürttük derken başka bir darbeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Türkiye’nin  bu hale gelmesinin tek nedeni de çözüm sürecini bitirmesi ve savaşı büyütmesidir. Kürtleri öldürerek, baskı altına alarak bu sorunu çözemezsiniz.  Üç yıl boyunca kan yoktu, gözyaşı yoktu ve Türkiye bundan rahatsız oldu. Çünkü Türkiye kendini kandan besliyor."

Yüksekdağ, Adalet Bakanı’nın İmralı’nın güvende olduğunu söylemesine de tepki göstererek, “Biz sizden haber almak istemiyoruz. Sizin ‘iyi’ demeniz bizi rahatlatmıyor. Biz kendi gözlerimizle görmek istiyoruz. Ailesi ve avukatlarıyla görüştürülmesi için harekete geçmelisiniz. 50 arkadaşımızın başlattığı bu açlık grevi direnişi aynı zamanda insanlık için bir direniştir. Bugün Sayın Öcalan’a tecrit uygulayanlar Türkiye’yi bir karanlığa sürüklemek istiyorlar ama biz buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER