Vanlı İş Adamlarından 800 Öğrenciye Yardım

Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine el uzatan daha önce de Van ve ilçelerinde yardımları ile gündeme gelen Sevginin melekleri Dostluk Grubu bu senede Vanlı çocukları unutmayarak 800 öğrenciye kışlık bot yardımında bulundu.

Vanlı İş Adamlarından 800 Öğrenciye Yardım

VANEKSPRES HABER MERKEZİ - VAN

Vanlı kadını Sevgi Başıbüyük tarafından oluşturulan ‘Sevginin Melekleri Dostluk Grubu’ 800 öğrenciye bot  yardımında bulundu.

İstanbul'da ikamet eden çoğunluğu Vanlı iş insanlarından oluşan Dostluk Grubu Sevginin melekleri ekibi her sene olduğu gibi bu senede yardıma muhtaç dezavantajlı öğrencileri unutmadı.

Hayırsever iş adamlarının gönderdiği yardımları maddi durumu düşük olan öğrencilere dağıtan İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Taş, diğer Vanlı ve Çataklı iş adamlarının da ilçelerindeki yoksul insanlara sahip çıkmasını istedi. Yardımlarından dolayı hemşerimiz olan Vanlı iş insanları’na teşekkür ediyorum.

Çatak ilçesi Atatürk İlk okulu konferans salonunda yapılan etkinliğe 6 ayrı okuldan onlarca öğrenci katıldı. Yüzüncü Yıl üniversitesi Türk Halk Müziği devlet konservatuarı öğrencileri tarafından verilen konser ise büyük beğeni topladı.

Yapılan yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Sevginin Melekleri Kurucusu Sevgi Başıbüyük ise, "İstanbul'da bulunan Vanlı İş Adamları Murat Çiftçi, Zeynel Çalı ve Seyihtan Bilici'nin bize göndermiş olduğu 800 adet kışlık botu İlçe Milli Eğitim müdürlüğü himayesinde ilçemizde maddi durumu yetersiz olan öğrencilere dağıttık.

Tüm Vanlı iş adamlarından Van ve İlçeleri’ne sahip çıkmaya davet ediyorum. Herkes gücü oranında ihtiyaç sahiplerine el uzatmalı destek olmalıdır. Birlik beraberlik bunu gerektirir. Mükemmel gülüşü mutluluğu her şeye değer olan yarınlarımıza yardımlarımızı devam edeceğiz. Çatak Kaymakamı ve Belediye başkan vekili Hamza Türkmen  ise yardımlaşmanın önemi de bahsederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 İstanbul'dan dostluk grubu iş insanı Sevgi Başıbüyük, Evrim Rızvanoğlu ve Merve Eskitaşçıoğlu'nun da katıldığı etkinlik yardımseverlere teşekkür belgeleri verilmesiyle son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER