Van'da Yeni Kaymakamlar Göreve Başladı

İçişleri Bakanlığının vali yardımcıları ve kaymakamlar için çıkardığı kararname ile Van Çatak, Başkale, Saray, Erciş ve Bahçesaray'a atanan Kaymakamlar göreve başladı.

Van'da Yeni Kaymakamlar Göreve Başladı

VANEKSPRES HABER MERKEZİ - VAN

Çatak'ın yeni Kaymakamı Türkmen, görevine başladı

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili görevine atanan Hamza Türkmen görevine başladı.

İçişleri Bakanlığıhıh vali yardımcıları ve kaymakamlar için çıkardığı kararname ile Bilecik-Yenipazar Kaymakamı iken,Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekililğine atanan Türkmen  ilçeye gelerek yeni görevine başladı.Kaymakam Türkmen, Çatak gibi önemli bir ilçede görev yapacağından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Hamza Türkmen Kimdir?

1986 yılında Denizli'de dünyaya gelen Hamza Türkmen, ilk, orta ve lise öğrenimini Dinizli-Tavas'ta tamamladı. 2008 yılında Akdeniz Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Türkmen, 2010 yılında Tunceli'de Kaymakam adayı olarak göreve başladı.Göycüne, Alaçam, Araban  Kaymakam Vekililği görevlerinde bulunan Türkmen, 2012 Yılında Portsmouth Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim dalında yüksek lisansını tamamlamış, aynı zamanda Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği üzerinde incelemelerde bulunmuştur. 2013 yılında kaymakamlık kursunu üstün başarılıile tamamlayayan Türkmen,  2013 yılı kaymakamlar kararnamesi ile Hemşin Kaymakamı olarak atandı. 2016-2018 yılları arasında Bilecik-Yenipazar Kaymakamı olarak görev yapan Hamza Türkmen, 1 Eylül 2018 tarihli ve 157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Çatak Kaymakamlığı görevine atandı.Kaymakam Türkmen, evli ve iki çocuk babasıdır.

ERCİŞ

Van’ın Erciş ilçe Kaymakamlığına Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile atanan Nuri Mehmetbeyoğlu yeni görevine başladı. 

1979 İstanbul doğumlu olan Kaymakam Mehmetbeyoğlu, Kırklareli ilinde kaymakam adaylığını tamamladıktan sonra Ordu’nun Aybastı ilçesi ile Çankırı’nın Yapraklı ilçesinde kaymakam vekilliği yaptı.2010 yılında Düzce’nin Yığılca ilçesi, 2012 yılında Malatya’nın Pütürge ilçesinde kaymakam olarak görev yapan Mehmetbeyoğlu, 2014 yılında Van Vali Yardımcılığına atandı.

Burada bir süre görev yaptıktan sonra İstanbul Valiliği Yabancılar ve Göç İdaresi Başkanlığı görevine atandı. 2017 yılında Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü görevinin ardından 1 Eylül 2018 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Kaymakam olarak Erciş’e atandı. Yeni görevine başlayan Mehmetbeyoğlu’nun evli ve iki çocuk babası olduğu bildirildi. 

SARAY

Saray Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Halis Aydın görevine başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kars Vali Yardımcılığı’ndan aray Kaymakamı ve Saray Belediye Başkan Vekili görevine atanan Mehmet Halis Aydın göreve başladı. Göreve başlayan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aydın, gelen tebrikleri kabul sonra kurum müdürleri ile toplantı yaparak ilçe hakkında bilgi aldı.

Saray Kaymakamı Aydın Göreve Başladı

Kaymakam Aydın’ın kimdir?

1984 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi İstanbul’da tamamladı. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü birincilikle bitirdi. 2008 yılında Edirne Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 2008-2011 yılları arasında sırasıyla İl Merkez Stajı, Kaymakam Refikliği Stajı, Denetim Stajı, Kaymakam Vekilliği Stajı, Yabancı Dil Kursu, Yurtdışı Stajı ve Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamladı. Yurtdışı Stajı esnasında İngiltere Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. 95. Dönem Kaymakamlık Kursunun ardından kura ile Konya Güneysınır Kaymakamlığına atandı. Sırasıyla Karaman Başyayla ve Kayseri Sarız İlçelerinde Kaymakamlık görevini yürüttü. 2015 yılı yaz kararnamesi ile Kars Vali Yardımcılığına ve 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Saray Kaymakamı ve Saray Belediye Başkan Vekili görevine atanan Mehmet Halis Aydın evli ve bir çocuk babasıdır.

BAŞKALE

Başkale’nin yeni kaymakamı Solak, göreve başladı

Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilliğine atanan Asım Solak görevine başladı.

İçişleri Bakanlığının vali yardımcıları ve kaymakamlar için çıkardığı kararname ile Doğanyol Kaymakamı iken Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilliğine atanan Asım Solak ilçeye gelerek göreve başladı. Burada kısa bir açıklama yapan Kaymakam Solak, Başkale gibi önemli bir ilçede görev yapacağından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Geniş bir coğrafyada 132 mahallesi olan bir ilçede vatandaşlara hizmet etmek için çalışacaklarını anlatan Kaymakam Solak, “Vatan toprağının her karışı bizim için kutsaldır. Doğu Anadolu’nun kadim ilçelerinden biri olan Başkale’de görev yapmak onur vericidir. Tüm Başkaleli hemşerilerimizle birlikte güzel bir Başkale için çalışacağız” dedi.

Kaymakam Solak’ın öz geçmişi;

1986 yılında Balıkesir’de dünyaya gelen Kaymakam Solak, ilk ve orta öğrenimini Balıkkesir’de tamamladı. 2004 yılında girdiği TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat bölümünden 2009 yılında başarıyla mezun oldu. 2009 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak 1 yıl görev yaptı. 2010 yılında Mardin Kaymakam adayı olarak kaymakamlık mesleğini iktisap etti. Kütahya’nın Şaphane, Malatya’nın Doğanyol ilçelerinde kaymakam görevinde bulunan Solak son yayımlanan kararnameyle Van’ın Başkale ilçesine atandı. Kaymakam Solak evli ve iki çocuk babası olduğu bildirildi.

BAHÇESARAY

Bahçesaray Kaymakamı Şatıroğlu göreve başladı

Bahçesaray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Onur Şatıroğlu göreve başladı.

İçişleri Bakanlığının vali yardımcıları ve kaymakamlar için çıkardığı kararname ile a Tut Kaymakamı iken Bahçesaray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilliğine atanan Onur Şatıroğlu ilçeye gelerek göreve başladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER