Van'da Kapatılan Medya Kuruluşları Satışa Çıkarıldı

KHK ile kapatılan Van TV, Merkür Tv ve Esra Fm kurumlarının malzemeleri, TMSF tarafından satışa sunuldu.

Van'da Kapatılan Medya Kuruluşları Satışa Çıkarıldı

Van Haber - Olağanüstü Hâl (OHAL) sonrasında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) kapatılan basın kurumlarının malzemeleri, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu sayfasında yayınlanan ilan ile satışa sunuldu. Kapatılan Van TV, Doğu Radyo, Merkür TV ve Esra FM'in demirbaş malzemelerinin tamamı TMSF tarafından “Teklif Alma” yöntemi ile satışa sunuldu.

Kimlere satıldığı bilinmiyor

Basın kurumlarının satışı önceki gün TMSF’nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirildi. Teklif verme süresi sonunda satışa çıkarılan varlıkların, en yüksek teklif veren kurumlara satılacağı duyuruldu.

İki televizyon ve bir radyoya ait yayın cihazları, büro malzemeleri varlıklarına yönelik yapılan ihalede, taliplinin çıkıp çıkmadığı veya alıcıların kimler olduğu daha sonra TMSF tarafından duyurulacak.

Yayın hakları ve gayrimenkuller satışa çıkarılmadı

Van TV yönetici masasından mikrofona, ses mikserinden kahve makinesine kadar farklı çok sayıdaki cihaz ve eşyaların satışını yapan TMSF, yayın hakları, frekans ve kanal kullanımı ile ilgili benzeri izinleri ve diğer hakları ile gayrimenkulleri satış dışı bıraktı. Yayın hakları, frekans ve kanal kullanımı satışının hangi tarihte yapılacağı ise belirtilmedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER