Van'da HDP Gençlik Şöleni Düzenledi!

Van'da, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi tarafından ‘Gençlik Şöleni düzenlendi.

Van'da HDP Gençlik Şöleni Düzenledi!

VANEKSPRES - Musa Anter Barış Parkı’nda düzenlenen şölene HDP Van İl Eş Başkanları Yadişen Karabulak, Ümit Dede, HDP Van Milletvekilleri Muazzez Orhan, Murat Sarısaç, Diyarbakır Dersim Dağ, Belediye Eş Başkanları, DTK Temsilcileri,  HDP-DBP PM ve MYK Üyeleri ile çok sayıda kişi katıldı.

Musa Anter Barış Parkı'nda düzenlenen şölen alanı dört bir yanı polis tarafından bariyerlerle çevrelenirken, alana ise üç noktadan giriş yapıldı.

Alana, "Gençlik faşizme karşı örgütleniyor", "Özgür yaşamı genç kadın emeğiyle örgütlüyoruz", "Mutlaka kazanacağız", "Örgütlü gençlik ile özgür yarınları kuruyoruz" pankartlarının yanı sıra sahne arkasına "Genç başladık genç başaracağız" dev pankartı yer aldı.

Şölende konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, hafta sonunda Hewler’de geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren HDP 25.26 dönem Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan’ı andı. '' konuşmasının devamında  “Asimilasyon, inkar ve imha politikaları bugüne kadar sonuç almadığı gibi bundan sonra da sonuç almayacaktır” dedi.

16'da başlayan şenlik sanatçılar Kadir Çat ve Ruken Demir'in şarkılarıyla sloganlar eşliğinde çekilen halaylarla 19 sıralarında olaysız bir şekilde sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER