Van'da En Anlamlı Aşure Dağıtımı

Amaçları Van Yemek ve Mutfak Kültürünü tanıtmak olan ve bu amaç doğrultusunda çeşitli etkinlikler yapan Mavi Fularlı olarak bilinen gönülle Ev Hanımları bu kez, içinde bulunduğumuz Muharrem Ayı nedeniyle bakım altında bulunan yaşlı ve engellilere aşure dağıttı.

Van'da En Anlamlı Aşure Dağıtımı

Van Haber- Grup temsilcisi Nuran Demirhan, amaçlarının her ne kadar Van Yemek ve Mutfak Kültürünü tanıtmak olsa da sosyal sorumluluk kapsamında, topluma örnek teşkil edecek etkinlikler de düzenlemeleri gerektiğini bu nedenle de böylesi bir etkinliği yapmaya grupça karar verdiklerini belirterek içinde bulunduğumuz Muharrem ayının Ülkemize; huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diledi.

         Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Özel bir Bakım Merkezinde bakım altında bulunan yaşlı ve engellileri ziyaret edip onlarla sohbet eden Mavi Fularlılar daha sonra Aşure ikramı yaptı. Etkinlik sonrası yaşlı ve engellilerin çok iyi koşullarda bakıldığını gözlemleyen Grup Üyeleri Bakım Merkezi Müdürü Sıddık Tırak ve çalışanlarına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER