Van'da 'Dünya Yürüyüş Günü' etkinliği

Van'da, "3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü" dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Van'da 'Dünya Yürüyüş Günü' etkinliği

Van Haber- Yaşar Kemal Parkı'nda düzenlenen etkinlikte, yürüyüş, ip atlama ve egzersiz gibi aktiviteler yapıldı.

Etkinlikte bir açıklama yapan Dr. Semra Gümüş Gündüz, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen sağlıklı yaşam yürüyüşleri jimnastik hareketleri, ip atlama yürüyüş ve top onanarak gerçekleştirildiğini belirtti.

Yürüyüş alanında düzenlenen etkinliğe çok sayıda vatandaş ve sağlık çalışanları katıldı. Yürüyüş sonrası katılımcılara ip ve top dağıtılarak etkinlik devam etti.

İskele Yaşar Kemal Parkında gerçekleştirilen programda Sağlıklı yaşam için gün içerisinde yürümenin önemine dikkat çekildi ve bu tarz etkinliklerin devam edeceği dile getirildi.

Dr. Gündüz, bu haftaki sağlıklı yaşam yürüyüşünü biraz daha renkli yapmayı çalıştık hocamız eşliğinde fiziksel aktivitelerde bulunduk, Çocuklarımızla beraber ip atlayıp top oynadık ve sağlıklı yaşam yürüğümüzü gerçekleştirdik. Hepinizin bildiği gibi sağlıklı yaşam için hareket et soluğanıyla hareket ediyoruz bu yılki hedefimiz her bireyin an az 10 bin adım atmasını hedefliyoruz.

Bundan dolayı ’da her hafta düzenli olarak biz Van ili olarak Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak sağlıklı yaşam yürüyüşlülerini yapıyoruz her kese sağlıklı bir yaşam diliyoruz dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER