Van TSO seçiminin görünmeyen kazananları ve kaybedenleri!

Van'da aylardır büyük bir curcunaya sebep olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yapıldı. Son 5-6 aydır neredeyse bu seçimler dışında hiçbir şey konuşulmadı. Nereye gitsek, herkes aynı soruyu sordu; "Sizce bu seçimleri Takva mı kazanır Kandaşoğlu mu?"

Van TSO seçiminin görünmeyen kazananları ve kaybedenleri!

İlk zamandan seçim gününe kadar hep aynı şeyi söyledim, 'Van için Van esnafı için hayırlısı kimse o kazansın' dedim. Ve dün yapılan seçimleri 14 gruba karşı 5 ile Ekonomide Değişim Hareketi (EDH) ile Necdet Takva kazandı. Seçim sonunda kaybeden taraf olan Kandaşoğlu yaptığı açıklamada, "Uluslararası bir suç şebekesi ile karşı karşıyayız. Bu seçimlerde şaibe var. Müfettişler ve devlet yetkilileri üzerlerine düşeni yapmamıştır" dedi.

Necdet Takva ise yanına meclise seçilemeyen eski yönetim kurulu üyelerinden Yavuz Karaman'ı alarak, "Biz kazandıklarımızdan ziyade kaybettiklerimize üzülüyoruz." dedi. Yavuz Karaman'ı ben de tanırım iyi bir insandır ancak onun için sosyal medyada "Yüce adam, uzun adam, kahramanımız" gibi sıfatlarla bir kampanya yapılmasını da çok anlamlandıramadım. Karaman'ın grubunda esnaf tercihini farklı şekilde kullanmıştır. Onlara saygı duymak gerekir. Karaman'da elbette ki yine EDH ve çalışma arkadaşları ile yoluna devam edecektir. Bu kadar yaygara koparmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Kaybeden Kandaşoğlu için "Niye bu kadar isyan ediyor, kaybetti işte" diyenlerin bir kişi için bunu yapmaları, genel olarak kaybetmeleri durumunda neler yapacakları yönünde kötü ipuçları veriyor.

Çok yorucu ve yıpratıcı bir seçim süreci oldu. İnsanların seçimden hemen sonra abartmamaları doğrultusunda bir duygu boşalması yaşamalarını da yadırgamıyorum.

Bu seçimin görünen galibi Necdet Takva, mağlubu ise Zahir Kandaşoğlu oldu. Bir de bu seçimin görünmeyen galipleri ve mağlupları var. Ben daha çok onların üzerinde durmak istiyorum.

Necdet Takva'nın yakın ekibi ve EDH yöneticileri bu seçimin bence kesin galipleridir. Karşı taraftan yüzlerce iddiaya, sert açıklamalara karşı hiçbir zaman duruşlarını ve üsluplarını bozmadılar. Çünkü, Takva ve ekibi için iki farklı iddiada bulunuluyordu.

1- Kandaşoğlu tarafından bu kişiler TSO yönetimine getirildi. Bunların çoğu dünkü çocuktu. Basit otel müdürlüklerinden gelmişlerdi. Bu işleri çok fazla anlamıyorlardı. Bu yüzden de Van ekonomisi çok geriye gitti. Bu kişilerin beli kaprisleri yüzünden hükümet Van'a tavır aldı.

Birinci iddia bu yöndeydi ve birçok paylaşımda bunlar dile getiriliyordu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER