Van Milletvekili Yıldırım Gündemi İMC'ye Değerlendirdi

Eş Genel Başkan Yardımcısı Van Milletvekili Nadir Yıldırım Gündemi İMC TV'ye değerlendirdi.

Van Milletvekili Yıldırım Gündemi İMC'ye Değerlendirdi

Açlık grevinde bulunan Eş Genel Başkan Yardımcımız Nadir Yıldırım, imc tv'de canlı yayınlanan Gündem Müzakere'ye bağlanarak şunları belirtti:

Başbakan Binali Yıldırım, açıklamalarında 'topyekün savaş' ilan etmişti. Başbakan'ın bugün çıkıp kendisini hakim savcı yerine koyması bizim açımızdan yeni bir durum değil. Her gün yüzlerce arkadaşımız göz altına alınıyor tutuklanıyor.

Başbakan'ın açıklaması belki bazı kesimler için yeni bir durum olabilir ama bizim açımızdan yeni değil, devam eden bir durum. Biz buna karşı demokratik bir direniş yürütmeye devam edeceğiz.

Biz milletvekiliyiz. Değişen bir durum yok. Yargının bu kadar emir eri haline geldiği bir süreçte verilecek her türlü kararın siyasi olacağını, hukuki bir mücadele yürütmenin objektif koşulu olmadığından bizim de tutumumuz siyasidir. Saray'ın ve Başbakan'ın mahkemelerine "tıpış tıpış" gitmeyeceğiz. Zorla alabilecek durumları varsa alırlar.

[Süleyman Soylu'nun "Ya herro, ya merro" sözüne ilişkin.] Bizim için herro da, merro da fark etmez. Sonucun herro mu, merro mu olacağını göreceğiz.

Devraldığımız geleneği, o kültürü temsil etme onurunu yaşamaya devam edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER