Van HDP'de 'zehirli mektup' alarmı

HDP Van ve Muş il teşkilatlarına zehirli kimyasal içerdiği öne sürülen zarflar gönderildiği belirtildi. Van ve Muş'a giden mektuplar inceleniyor.

Van HDP'de 'zehirli mektup' alarmı

Diken’den Tunca Öğreten’in haberine göre HDP Van ve Muş il teşkilatlarına zehirli kimyasal içerdiği öne sürülen zarflar gönderildiği belirtildi. Zarfı açan partililer hastaneye kaldırılırken, polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Diken’e konuşan HDP’nin Teşkilatlanmadan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, ilk mektubun Van İl Teşkilatı’na gittiğini söyledi. HDP Van milletvekilleri adına gönderilen mektubun açılmasıyla odaya kötü ve yoğun bir kokunun yayıldığını ve böylece durumdan şüphelenildiğini aktaran Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “Zarfın içinde ne yazıldığı tam olarak anlaşılmayan bir de mektup çıktı. Arkadaşlarımız hemen emniyete haber verdi. Olay Yeri İnceleme ekipleri parti binamıza intikal etti ve mektubu alarak inceleme başlattı.”

Ankara’dan posta yoluyla gönderilen zarfı açan ve kötü kokuya maruz kalan partililerin hemen hastaneye kaldırıldığını sözlerine ekleyen Yıldırım, kendilerinin de inceletmek üzere mektuptan numune aldıklarını belirtti.

‘ETKİSİ BİR HAFTA SONRA ORTAYA ÇIKARMIŞ’

Konuyla ilgili bazı uzmanlara danıştıklarını da sözlerine ekleyen Yıldırım, zarfın içindeki maddenin zehirli bir kimyasal olması durumunda etkisini bir hafta içerisinde göstermeye başlayacağı yanıtını aldıklarını söyledi: “Bu yüzden arkadaşlarımız kontrol için belirli aralıklarla hastaneye gidecekler.”

Yıldırım, polisin inceleme yaptığı sırada bir zarfın da Muş İl Teşkilatı’na gittiği haberini aldıklarını da aktardı: “Muş’a gönderilen zarftan da ne yazıldığı tam olarak anlaşılmayan bir not çıkmış ve odaya kötü, yoğun bir koku yayılmış.”

Parti il teşkilatlarına gönderilen şüpheli zarflarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı, “Mektupların ciddi bir saldırı olduğunu düşünüyoruz. Konuyu Meclis’e de taşıyacağız. Tüm il ve ilçe teşkilatlarımıza dikkatli olmaları yönünde talimat verdik” diye konuştu. 

İL BAŞKANI VE YÖNETİCİLER TEDAVİ ALTINA ALINDI!

HDP Van İl Eş Başkanı Yakup Ataş ve İl Yöneticileri ardından Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı tarafından tedavi altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER