Van Demokrasi Bileşenleri 1 Eylül'de alanlarda olacak

Van'da bulunan Emek ve Demokrasi Bileşenleri "OHAL'e darbelere ve savaşa karşı;çözüm ve demokrasi" sloganı ile 1 Eylül Dünya Barış Günün'de yapacakları etkinliklerine katılım çağrısında bulunarak, KCK'nin deklarasyonunun anlamının önemine değinildi.

Van Demokrasi Bileşenleri 1 Eylül'de alanlarda olacak

Van'da bulunan STK temsilcilikleri HDP ve DBP ile ortak yapacakları 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. " OHAL'e darbelere ve savaşa karşı;çözüm ve demokrasi" sloganı ile alanlarda olmaya hazırlanan Emek ve Demokrasi Bileşenleri, KESK Van Şubeler Platformu binasında bir araya gelerek düzenledikleri basın toplantısında, bilgilendirme yapan İHD Van Şubesi Başkanı Murat Melet, barışın kendileri için önemine değindi. Murat, ülkenin içinde bulunduğu kaos ortamından anca barış ile çıkabileceğinin altını çizerek, geçtiğimiz günlerde KCK'nin yayınlamış olduğu deklarasyona işaret etti. Deklarasyonun kendileri için anlamlı ve önemli olduğunu söyleyen Melet barışın tek taraflı olmayacağını belirtti.

Melet, 1 Eylül Dünya Barış Günün'de Feqiye Teyran Parkı'nda saat 17.30'da bir araya gelerek barışı haykıracaklarını kaydederek, tüm halkı etkinliklerine davet etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER