Van'da iki ilçede Meclis Üyeleri Toplantıya Alınmadı

İpekyolu ve Özalp Belediye Meclis Üyeleri aylık meclis toplantıları için geldikleri belediyelerde polis engeline takıldı.

Van'da iki ilçede Meclis Üyeleri Toplantıya Alınmadı

VanEkspes - İpekyolu Belediyesinde aylık meclis toplantısına katılmak isteyen HDP’li Meclis Üyelerini polis içeri almadı. Polisler, belediye meclis üyelerine ‘Kaymakam Beyin böyle bir toplantı kararı yok. Belediye kanunun 31 maddesi gereğince başkan toplantı kararı almadığı sürece toplantı yapılmaz’ gerekçesi ile belediye ye girişlerine izin vermedi.

HDPli Belediye Meclis Üyeleri de 5393 sayılı belediye kanununa göre seçilmiş meclis üyeleri olarak her ay düzenlenen belediye meclis üyeleri olarak toplantıya katılacaklarını söyledi. Polis memurları da kayyım olarak atanan Belediye Başkanının izin de olduğunu ve toplantı kararı almadığını söyledi. Meclis üyelerinin tüm çabasına rağmen polis, kapıyı kapatarak belediye meclis üyelerini içeri almadı.

Konuya ilişkin bilgi veren HDP’li Belediye Meclis Üyesi Kerem Aşkan, seçilmiş belediye meclis üyeleri oldukları halde keyfi bir tutumla karşı karşıya kaldıklarını belirtti ve polisin tutumuna tepki gösterdi.

Özalp’ta belediye meclis toplantısına girmek isteyen Belediye Meclis Üyelerine polis izin vermedi. Özalp Belediye Meclis Üyelerinin belediye girişi çevik kuvvetle engellendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER