Van'da Gündem polis şiddeti

Van'da kayyım protestoları sırasında kahvehaneye sığınanlara polis saldırdı. Kahvehane sığınan bir eylemci ise çok sayıda polis tarafından kask ve tekmelerle darp edildi.

VanEkspres - Van’da kayyım protestosu sırasında polisler bir kahvehaneye sığınan eylemcilere saldırdı. Kahvehanede çekilen görüntülerde polislerin eylemciye kaskla saldırdığı daha sonra da eylemciyi tekmelediği görülüyor. Yaşananlara tepki gösteren AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır” dedi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu söz konusu görüntüleri Twitter hesabından paylaşarak, “Van’da şu görüntüye bakın halka reva görülene bakın yazıklar olsun! Bu kamu görevlileri yargılanmazsa Türkiyede ve Dünyada kimseye bir şey anlatamazsınız!” dedi. HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan da Twitter adresinden, “İşte AKP ‘ nin zorbalığı. Elbetteki hesabını vereceksiniz” sözleriyle görüntüleri paylaştı. 

Gergerlioğlu, ikinci açıklamasında ise darp edilen kişinin zihinsel engelli olduğunu belirtti ve raporlarını paylaştı. Gergerlioğlu, “Van’da insafsızca dövülen gencin zihinsel engelli, askerlikten muaf edilmiş bir kişi olduğu ortaya çıktı. Bu nasıl bir vicdansızlıktır? Zihinsel engelli birine bunu yapan normal kişiye neler yapmaz..!?” dedi.

YENEROĞLU: GEREKEN MUTLAKA YAPILACAKTIR

Görüntüleri Twitter hesabından paylaşan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ise, “Van’daki bu görüntüler korkunç! Hukuk içinde görevini yapan emniyet güçlerimizi de zan altında bırakan bu vahşet kabul edilemez! Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Van’da HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtalan ve parti vekilleri Hüda Kaya, Züleyha Gülüm, Dilan Dirayet Taşdemir,Muazzez Orhan, Şevin Coşkun, Tayip Temel, Murat Sarısaç, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Habip Eksik, Abdullah Koç, Mensur Işık, Sait Dede ve Erdal Aydemir ile HDP il eşbaşkanları, belediye eşbaşkanları ve meclis üyelerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi Feqiyê Teyran Parkı’nda yapacakları basın açıklaması için yürüyüşe geçti.

Sanat Sokağında bir araya gelen HDP’liler, polis tarafından durduruldu. HDP’lilerin yürüyüşüne izin vermeyen polis ile milletvekilleri arasında tartışma yaşandı. Milletvekillerini ablukaya alan polis, basının görüntü almasına da izin vermedi. Milletvekilleri oturma eylemine başladı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahvehaneye sığınan masum eylemci HAA
Kahvehaneye sığınan masum eylemci HAA - 7 ay Önce

Polisin kafatasını kıran demir tabureyi kafasına çakan elinde silah olsa polismizi askerimizi çekinmeden kanını akıtacak olan bölücü terörist kan içici vampir masum eylemcimi oldu her şeyi görüyoruz doğudan batıya uyuşturucu getirip satıldığını bunlarla camış gibi yatıldığını çocuk başı beleş maaş kaçak elektrik dövlet bize bağhkmiirr akşama kadar halk gece yarısı gündüzden Türk devletinin ekmeğiyle doyurduğu işkembesiyle ASKER POLİS KANI İÇMEYE PUSUYA PATLAYICI DÖŞEMEYE Bu devletin Bu toprakların ve insanının rızkını sömürüpte çoluk çocuğunun kanını içenlerin kellelerinden KULELER yapılmalı meydanlarda İRAN daki gibi köpek asar gibi asılıp aylarca sergilemeli destek olanlarıda ebediyyen bu topraklardan sürmeli

SIRADAKİ HABER