Van'da Eş Başkan ve 18 Kişiye Gözaltı

Van'da HDP İl Eş Başkanı Yadişen Karabulak'tun aralarında bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı

Van'da Eş Başkan ve 18 Kişiye Gözaltı

VanEkspres - Van’da, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) üyelerine yönelik gerçekltirilen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 18’e çıktı. HDP Van İl Başkanı Yadişen Karabulak da gözaltına alınanlar arasında.

Van’da, sabah saatlerinde Van Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi ekiplerince yapılan ev baskınlarında DTK üyesi 8 kişi gözaltına alınmıştı.

Devam eden operasyonlarda şimdiye kadar gözaltına alınanların sayısının 18’e çıktığı öğrenildi.

Gözaltına alınarak TEM Şubesi’ne götürülenlerin isimleri şöyle:

HDP İl Eş Başkanı Yadişen Karabulak, Nesibe Aladağ, Fikret Doğan, Sait Karabıyık, Fatih Şahin, Hasan Güven, Abdullah Keleş, Vahyettin Uca, Ertuğrul Korkmaz, Esra Babur, Şefik Ummaz, Dilan Yıldız, Bahattin Yavuz, Seyit Kılıç, Burhan Atmaca, Tahsin Akti, Muhsin Aladağ ve Veysi Akti.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 13:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Baran yılmaz
Baran yılmaz - 6 ay Önce

Eş başkan ne ya?pkk nın atadığı terörist.Bunlata nefes aldırmak yok.pkk van ımızdan defolup gidene kadar mücadele edeceğiz.

Vanlı 1977-65
Vanlı 1977-65 @Baran yılmaz - 6 ay Önce

Namussuz HDP belediyeleri aldığı zaman sanki savaş kazanmış gibi memleketimizde hava atıyordu. Tutturmuş eşbaşkanlık sistemi. Belediyelerde eşbaşkanlık sistemi sanki biri diğerini gözetim altında tutup yolsuzluk yapmayı engelliyormuş, pehh. Bunların eline fırsat geçerse bunlar memleketin anasını ağlattırırlar. Belediyede memurların maaşını 3 ay boyunca eksik ödenip mağdur ettiler. Bedia'yı ve ekibini Allah'a havale ettim, onlara hakkım haram zıkkım olsun. Onların canı cehenneme. Allah HDP'ye bir daha fırsat vermesin. Onların siyaseti aldatma ve kandırmaca üzerine kuruludur. Halkımız aklını başına alırsa bunları kapıdan kovar, bir daha da bunlara oy vermez. HDP sadece huzursuzluk ve güvensizlik demektir. HDP'nin diğer adı Huzursuzluk ve Düzensizlik Partisi demektir.

AVUKAT  GÜLİZAR BADİRCAK.....
AVUKAT GÜLİZAR BADİRCAK..... - 6 ay Önce

SAYIN METİN FEYZİOĞLU BİZLER ANKARA İLİMİZ ŞEREFLİ KOÇHİSAR,DAN SAYGI VE SEVGİLERİMİ ŞÜKRANLARIMI SELAMLARIMI SUNUYORUM EY DEĞERLİ HUKUK BİLİM ADAMI SAYIN TBB BAŞKANI METİN FEYZİOĞLU BEY AİLECE ÇALIŞMALARINIZI TEBRİK EDİYORUZ BURADAN CUMHURBAŞKANIMIZA BAKANIMA ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUM CEZAEVLERİ AĞZINA KADAR FETÖCÜ MAHKUMLAR İLE DOLMUŞ TAŞMIŞ MİLLET PERİŞAN REZİL SEFALET İÇİNDE BETON ZEMİNDE SÜNGER SEREREK YATMAKTADIR PERİSANLAR TAVUK İSTİFİ GİBİ GUANTANAMO KAMPI GİBİ PERİŞAN HALDELER DEVLET BÜYÜKLERİMİZ OLARAK SAYIN DEĞERLİ BÂŞBUĞUMUZ VE YARDIMCIMIZ FETİ YILDIZ BEY MADDESİ ÇIKMASINI SABIRSIZLIKLA SEVİNÇ İLE BEKLİYORUZ TÜM TÜRKİYE OLARAK TBMM GENEL KURULUNDAN KADER MAHKUMLARI'NA YÖNELİK BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL DÜŞÜRME MADDESİ ÇIKMASINI TALEP ARZ EDİYORUZ İNŞALLAH RAFTA KALMAZ 2023, YILINDA CUMHURBAŞKANILIĞI SEÇİMLERİNDE OYUMUZU REYLERİMİZİ AKPARTİ'YE VERECEĞİZ CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN AMİN DUÂLARIM SİZİNLE SAYIN METİN FEYZİOĞLU DENETİMLİ SERBESTLİK SÜRELERİ UZATILSIN TÜM TEŞEBBÜS SUÇLARA ADLİ KONTROL ŞARTI İLE TAHLİYE VERİNİZ TEŞEKKÜRLER SAĞOLUN VAR OLUN ALLAHÂ EMANET OLUN.....

SIRADAKİ HABER