Van Ak Parti İstanbul Seçimleri İçin Seferber Oldu

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi İstanbul'da bulunan Vanlı STK temsilcilerini bir araya getirerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya STK temsilcilerinin ilgisi yoğun oldu.

Van Ak Parti İstanbul Seçimleri İçin Seferber Oldu

VanEkspres - İstanbul'da bir otelin konferans salonunda gerçekleştiren kahvaltılı toplantıya, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu'nun yanııra Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile birlikte çok sayıda İstanbul'da faaliyet gösteren Vanlı dernek başkanları katıldı.

Toplantı, Teşkilat Başkanı Çağatay Akyol'un günün anlam ve önemini belirten konuşması ile start aldı. Ardından ARGE Başkanı Emre Güray, İstanbul'da yaşayan Vanlılsrıla ilgili istatistiki bilgileri aktardı. Ardından söz alan AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu İstanbul'da bulunan STK başkanlarının toplantılarına gösterdikleri ilgiden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. 23 Haziran seçimlerinin ülke için önemine de değinen Türkmenoğlu," Van İl Başkanlığı olarak 23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için burada yaşayan hemşehrilerimiz üzerinde farkındalık oluşturmak için çalışma başlattık. Bu çalışma kapsamında İstanbul'un hangi bölgesinde ne kadar Vanlının yaşadığını tespit ettik. Bu konuda Milletvekillerimiz ile birlikte bir çalışma ortaya koyacak ve hemşehrilerimizin duyarlılığını artıracağız. Sivil toplum kuruluşlarımızın hassasiyeti ve ilgisi bizleri sevindirmiştir. Hafta boyunca kanaat önderlerimiz ile birlikte ev ev dolaşarak İstanbul Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım'a destek olacağız. Tüm STK temsilcilerimiz, bürokratlarımıza ve 2 haftadan beridir alanda çalışma yapan Kadın Kolları Başkanımız Havva Duran ile ekibine teşekkür ediyorum* dedi. 

Türkmenoğlu"un ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ve Van Milletvekilleri de 23 Haziran İstanbul seçiminin önemine dair bir konuşma yaptılar. STK temsilcilerinin de görüş ve düşüncelerini aktardığı toplantının ardından Türkmenoğlu, İstanbul ilçe belediyelerinde görev yapan Vanlı Belediye Meclis üyeleri ile de bir araya geldi. Toplantı da haftalık çalışma programı üzerinde duruldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fuat ali
fuat ali - 4 ay Önce

başka işinizmi yok VAN da millet İŞ ister AŞ ister ama siz menfat ister çıkar ister vazifesindesiz

SIRADAKİ HABER