Selahattin Demirtaş İle İlgili Flaş Açıklama!

HDP Lideri Selahattin Demirtaş birkaç gün içinde serbest bırakılacak!

Selahattin Demirtaş İle İlgili Flaş Açıklama!

Van Haber - HDP’nin (Halkların Demokrasi Partisi) tutuklu Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılacağı ileri sürüldü Selahattin Demirtaş’ın Avukatı Mahsuni Karaman, “Sayın Demirtaş birkaç gün içinde serbest bırakılacak” dedi Serbest Bırakılması istendi HDP, Kasım 2016’dan bu yana Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski eş genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş’ın tahliyesi için başvuru yaptı.

Avukatları tarafından Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan tahliye başvurusunda, Demirtaş’ın seçim çalışmalarını adil ve eşit şekilde yürütebilmesi için serbest bırakılması talep edildi

İNCE VE KARAMOLLAOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Başvuru dilekçesinde seçimin eşit olması gerektiğine vurgu yapılırken, Demirtaş’ın rakipleri CHP adayı Muharrem İnce ve Saadet Partisi adayı Temel Karamollaoğlu’nun adil seçim çağrılarına da yer verildi.

Demirtaş’ın avukatlarından Mahsuni Karaman, başvurunun ardından K24’e yaptığı açıklamada, “Sayın Demirtaş’ın şu ana kadar bırakılmaması zaten başlı başına bir ayıp. Hukuki bir ayıptır. Hukuk bir ayıptır. Özellikle Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra ve adaylığı resmi olarak açıklandıktan sonra tutulması hukuki bir kabul edilemez. Hiç kuşkum yok birkaç gün içinde Sayın Demirtaş bence tahliye edilecek” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER