Saray'da HDP Büroları ve HDP Mensuplarına Yapılan Saldırılar Kınandı

Van Saray'da HDP binalarına yapılan saldırılar son zamanlarda artış gösterip Erzurum ve Bingöl'deki olaylarda eklenince maddi ve manevi zararların artış göstermesi saray HDP-DBP ilçe yöneticileri ve çok sayıda halk tarafından kınandı. Saray 3 Nisan caddesi üzerinde yapılan Basın açıklamasına Saray HDP-DBP ilçe yöneticileri Saray Belediyesi Eşbaşkanları A.Kadir Çalışkan Zilan Aldatmaz ve çok sayıda yurttaş tarafından protesto edilerek kınandı.

Saray'da HDP Büroları ve HDP Mensuplarına Yapılan Saldırılar Kınandı

Basın açıklamasını yapan Saray DBP ilçe Eşbaşkanı Hilmi Aydınay konuşmasında; Son zamanlarda AKP hükümetinin artan yolsuzluk politikalarına yenilerini katmaya devam ediyor. AKP hükümeti kürtlerin bölgedeki barış, kardeşlik politikalarından rahatsız olurken, bir yandan da bizim partimize karşı bir çekememezlik fitneliğini ortaya atıp, bazı yerlerde bürolarımıza saldırarak maddi ve manevi zararlar vererek ülkeyi adeta kaos a sürüklemek istemektedirler.
Bunların iki örneği de dün yaptıkları Erzurum ve Bingöl deki ırkçı ve faşist saldırılardır HDP bürolarına yapılan saldırılar AKP hükümeti tarafından normal karşılanıp göz yumulurken, kürtler ve diğer halklar arasında kardeşlik ve birleşme duygularını kabartıyor. AKP Hükümetinin çöküş dönemine her gün yenileri eklenirken bu gün ilçemizde arttık yerleri yok diyebilecek seviyeye geldi. AKP Saray da bir tabela partisi durumuna gelirken Saray ilçe merkezinde yaptığı sivil polis eşliğindeki AKP broşürlerini dağıtma işlemi de adil bir davranış olduğu söylenemez ırkçı zihniyetlerin HDP Mensupları ve Bürolarımıza saldırarak maddi ve manevi zararlara yol açarak yaptığı çirkin hareketleri kınıyor; Halkların kardeşliği için yapılan tüm provakasyonlara rağmen Barış ve Kardeşliğin Türkiye, Kürdistan ve Tüm dünyada etkili olması için hep birlikte mücadele edeceğimizi bir kez daha söylüyoruz

''YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİN'' ''KAHROLSUN IRKÇI ZİHNİYETLER VE FAŞİZİM'' diyerek birkez daha bu saldırıları yapan geri kalmış zihniyetleri kınıyoruz.
Yapılan basın açıklamasının ardından kitle oturma eylemi yaparak saldırıları kınadı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER