Sanatçı Tarkan: Yeter artık, kendinize gelin!

Tarkan’dan sert tepki: Yeter artık, kendinize gelin!

Sanatçı Tarkan: Yeter artık, kendinize gelin!

VanEkspres - Kaz Dağları’nda Kanadalı Alamos şirketinin yapmak istediği altın ve gümüş madenciliğine karşı tepkiler sürüyor. Kaz Dağları’nda gerçekleştirilen ağaç katliamına bir tepki de şarkıcı Tarkan’dan geldi.Instagram hesabı üzerinden paylaşım yapan Tarkan, şunları yazdı:Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.

Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?

Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar.Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık.Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık.Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşil bir şehir, yeşil bir ülke, yeşil bir dünya.
Yeşil bir şehir, yeşil bir ülke, yeşil bir dünya. - 4 ay Önce

Kaz dağları yolunmuş kaza dönmüş.YAZIK.

Hepimiz şu türküyle büyümüştük oysa:
" TOHUMLAR FİDANA,
FİDANLAR AĞACA,
AĞAÇLAR ORMANA,
DÖNMELİ YURDUMDA.

YUVADIR KUŞLARA,
ÖRTÜDÜR TOPRAĞA,
CAN VERİR DOĞAYA,
ORMANLAR YURDUMDA."

B.Y
B.Y - 4 ay Önce

Tebrikler Türkçeyi en güzel kullanan Tarkan.

Güler özer
Güler özer - 4 ay Önce

Mukemel bir yazı. Yazılanlara katılmamak mümkün değil hırs para uğruna memlekette yeşil alan kalmadı. Siret ve nefretle kınıyoruz.

Fazli Karso
Fazli Karso - 4 ay Önce

Sanatkar TARKAN söyliyecekleri,özlü olarak söylemiş,bu AKP+MHP yönetimi,gayri milli bir yönetimdir,işi güćü RANT'dir,nereden gelirse gelsin,yeter ki RANTI'li gelsin.
Ormanmiş,aģaçmiş,akan Karadeniz çaylariymiş,Hasankeyf tarih ve kültür eseriymiş,Kaz dağlarinin oksijen kaynağiymiş ne ifade eder, o
DOLAR ve EURO'lar
yanindan?
Gideçekler,gideçekler,hemde kötü gidećekler,o çarptiklari RANTLARI bile
onlari gitmeden
kortaramiyaçakdir!
Ne demeli?

Ali Ihsan c
Ali Ihsan c - 4 ay Önce

Vatan haini akp bütün yöneticileri 146 1 'den yargılanmalı bu ülke kimsenin babasının mali değildir

SIRADAKİ HABER