Pentagon sözcüsünden sert Cerablus açıklması

Türkiye’nin Suriyeli Kürtlere yönelik başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonuna ilişkin Pentagon sözcüsü Peter Cook New York Times gazetesine pazar günü bir eposta gönderdi. Çatışmaların kabul edilemez olduğunu belirten Cook, söz konusu bölgenin zaten yeterince kalabalık olduğu ve silahlı güçlerin çatışmaların olmayacağı şekilde geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

Pentagon sözcüsünden sert Cerablus açıklması

New York Times gazetesinin Türkiye ve desteklediği Cihatçı grupların Suriye’deki Kürt güçlerine başlattığı saldırıya ilişkin haberinde Pentagon Sözcüsü Peter Cook’un gönderdiği bir emaile yer verildi. Cook’un açıklamasında şu ifadelere yer veriliyor: “Cerablus’un güneyinde, IŞİD’in artık bulunmadı bölgedeki çatışmaları yakından takip ediyor, Türk Silahlı Kuvvetleri, bazı muhalif gruplar ve Suriye Demokratik Güçleriyle ilişkili birlikler arasındaki çatışmaları kabul edilemez  buluyoruz.

Burası zaten kalabalık bir Savaş alanı. Bu nedenle tüm silahlı aktörleri hemen durmaya ve çatışmasızlığın sağlanacağı bir ölçüde geri çekilmeye çağırıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER