PAK Van'da Mam Celal İçin Taziyeleri Kabul Etti

YNK Genel Sekreteri ve Irak Eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin vefatı münasebetiyle Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Van'da taziyeleri kabul etti.

PAK Van'da Mam Celal İçin Taziyeleri Kabul Etti

Van Haber - Taziye Kürt ulusal marşı ‘’Ey Raqib’’ eşliğinde şehitler için saygı duruşu ile başladı. Daha sonra, Mam Celal'nin ruhuna okunan fatiha okundu.
Taziyede tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve Kürt Ulusal Marşı Ey Reqîb okundu.

Taziyede PAK Parti Meclisi üyesi Hüsamettin Acar Kürtçe olarak, Mam Celal'in yaşamı ve Kürt ve Kürdistan davası ile ilgili mücadele ve çalışmalarını konu alan bir sunumda bulundu.

Daha zonra Mam Celal'in yaşamını konu alan sinevizyon gösterimi izlenirken,  Konuklardan, Xalit Sadini ve Araştırmacı-Yazar Ziya Avcı Mam Celal ile ilgili anılarını anlattı.

Van ve Suriyeli Kürtlerin yanı sıra, taziyeye PSK ve PDK-Bakur gibi partilerin temsilcileri katıldı ve üzüntülerini dile getirdi. Mam Celal’in ruhuna dualar okudu. Mİsafirlerin Mam Celal ile yaşadıkları anıları paylaştılar.
Daha sonra katılımcılar, referandum ve Mam Celal'in Kürdistan için önem ve rolü hakkında görüşlerini dile getirdiler. Tüm katılımcılar bu taziyeyi düzenlediği için PAK yöneticilerine teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER